Ana Sayfa Bilgisayar MACBOOK’TA VE MAC OS X’TE MAİL HESABI NASIL KALDIRILIR?

MACBOOK’TA VE MAC OS X’TE MAİL HESABI NASIL KALDIRILIR?

0

Kullandığımız MacBook bilgisayarlarda mail hesabını kaldırmak için öncelikle mailimizi açıp, sayfanın üstünde bulunan menülerde mail yazan yere tıklıyoruz. Mail’e tıkladıktan sonra açılan alt menülerden Tercihler menüsüne tıklıyoruz.

1

Yeni açılan pencerede mail hesaplarımızla ilgili özelleştirebileceğimiz panel bulunuyor; buradan hesap ayarlarımızı istediğimiz gibi özelleştirebiliriz. Açtığımız sayfada Genel ve Hesaplar gibi menüler bulunuyor; buradan Hesaplar’a tıklıyoruz.

2

Hesaplar’a tıkladıktan sonra açılan sayfada cihazımıza tanımladığımız mail adresleri görüntüleniyor. Burada mail hesabının isminin yazdığı yerdeki  artı (+) ve eksi (-) işaretleri  ile mail hesabı  ekleme-silme işleminlerini yapabiliriz. Eğer ki bu işlemi yaptığımızda uyarı verıyor  ve silinmiyorsa

3

Yukardaki açılan uygulamalardan direkt olarak İnternet Hesapları yazan butona tıklıyoruz.

4

İnternet Hesapları  butonuna  tıkladıktan sonra açılan pencerede yine artı (+) ve eksi (-) işaretleri ile ekleme ve silme işlemi yapılıyor. Eksi (-) işaretine bastıktan sonra, “silmek istediğinizden emin misiniz?” şeklinde uyarı verecek.

5

Gelen uyarıya Tamam dedikten sonra MacBook bilgisayarımızdaki mail hesabımızı silmiş oluyoruz.

6

Konu hakkında destek almak için 11858'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA