Ana Sayfa Destek Macbook Bilgisayarlarda Anti Virüs Kurulumu Gereklimidir?

Macbook Bilgisayarlarda Anti Virüs Kurulumu Gereklimidir?

0

Bir çok macbook kullanıcısı bilgisayarları için herhangi bir anti virüs satın almadan kullanırlar.Bunun sebebi apple kendi işletim sistemini kulanmakta ve kendi app store üzerinden uygulamaları sunması bundan dolayı herhangi bir dışardan yazılım yüklmesi yapılmadığı için virüs bulaşma durumu olmuyor. Tabi bu şekilde yürümüyor dışardan 2. Parti yazılımlar yüklememiz gereken durumlarda oluyor . Bu 2. Parti yazılımları uygulamaları  indirmemiz gereken durumlarda web tarayıcıları üzerinden indiriyoruz. Apple bu durumu engelliyor ve size soruyor fakat siz izin verirseniz web üzerinden indirdiğiniz dosyaları bilgisayarınıza kurabiliyorsunuz.  Bu durumda bilgisayarınıza virüs bulaşma riski olabilir. Bu tarz durumlarda apple store üzerinden ücretsiz verilen  avg cleaner sizin için bir çözüm olabilir . çok basit bir kullanımının yanında ayrıca bilgisayarınıza da yada harici diskinizde clon dosyalar beleğeler fotoğraflar varsa onlarıda bulup temizlemenizi sağlıyor. Bunu nasıl kullanacağımıza gelecek olursak apple store uygulamasını açıyoruz. Burdan avg cleaner uygulamasını indirip bilgisayarımıza kuruyoruz ve açıyoruz. Açılan uygulamada scan mac veya scan folders seçenekleri bulunuyor  burdan scan folders diyerek klon dosyalarımızı görücez.

Macbook Bilgisayarlarda Anti Virüs Kurulumu Gereklimidir?

Burda tarama işlemlerimiz yapılıyor. Scan mac diyerek mac bilgisayarımızı da taratabilirdik.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Taramalar bittikten sonra klon dosyalarımızı görücez.

İşlem tamamlandı ve tarattığımız dosyada 381.68 gb aynı klasör veya dosya belge bulunmakta. Belleğimiz inanılmaz klon dosyalarla dolu bunu temizlemek için harika bir program wiev result diyerek sonuçları görüyoruz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Burda hangi dosyaların hangi videoların aynı olduğunu göstermekte istediğimizi seçip silebiliyoruz

Üst tarafran Keep oldest seçerek yani eski olanları diyerek temizlik yapabiliriz. Ardıncan clean diyerek  klon dosyaları silerek bilgisayarımızda yer açabiliriz.

Temizleme işleminden sonra aynı dosyalar olamayacaktır.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA