Ana Sayfa İnceleme Mac Pro İnceleme

Mac Pro İnceleme

0
Paylaş

macpro1

Teknoloji devi Apple firmasının üretmiş olduğu en güçlü donanıma sahip masaüstü bilgisayarı Mac Pro muhteşem özelliklere sahip.Apple firmasının Amerika da ürettiği ilk cihaz olma ünvanını da taşıyor.Firma şuana kadar tüm cihazlarını Çinde üretmiş olup  yavaş yavaş üretimi Amerikaya taşımaya başlamış gibi duruyor.Cihaz 2 farklı model olarak satışa sunuluyor.

macpro2

Modellerden biri 12.000 tl  diğeri ise 16.000 tl ye satılıyor.Özelliklerini karşılaştırmak gerekirse iki modelde de intel Xeon işlemci kullanılıyor fakat ucuz olan modelde 4 çekirdek var iken pahalı modelde 6 çekirdek bulunuyor.Ramlerde de  yine ucuz olan modelde 3 tane 4 Gb pahalı olan modelde 4 tane 4 Gb bulunuyor. Ekran kartında bariz bir fark göze çarpıyor.Yine ucuz olan modelde  AMD D300 2GB çift ekran kartı pahalı modelde AMD D500 3GB çift ekran kartı kullanılmıştır. Bunlar iki modeli ayıran özellikler tabi ama bu güçlü cihazın daha bir sürü özellği var.

macpro3

Bu kadar güçlü ekran kartına sahipken bir ekran la yetinmem diyenlere bu cihaz tam olarak 3 tane 4K ekrana 6 tane Thunderbold ekrana görüntü yansıtabiliyor.Thunderboldan da kısaca bahsedicek olursak Apple’ın  geliştirmiş olduğu görüntü aktarım teknolojisi oluyor.256 Gb standart hdd kapasitesinin yanında 512 GB veya 1 Tb arttırma opsiyonu mevcut.

macpro4

Kasa üzerinde 4 adet usb 3.0 , 6 adet thunderbolt 2 , çift gigabit ethernet ve HDMI 1.4 girişleri mevcut.Wi-Fi  ve Bluetooth da tabiki stock olarak geliyor.Kutu içeriği olarak sadece güç kablosu ve Mac Pro geliyor.Taşınabilir ve çok güçlü olan bu cihaz silindir şekli ve aşağıdan yukarıya doğru hava akışı sağlayan fanlarıyla kendini çok rahat soğutabiliyor.

macpro5

Cihazın özelliklerine bakıp ben bunda GTA , COD oynarım diyorsanız birdaha düşünün bu cihaz güçlü ama bu tarz oyunlar için çok uygun olmayabilir.Bu şekilde tasarlanan cihazlarda en uygun yapılacak işlemler çizim, tasarım, grafik gibi işlemlerdir.

Hazırlayan: Burak  Taşdelen

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.