Ana Sayfa Bilgisayar MAC OS SIERRA’DA GÜVENLİK DUVARI NASIL AKTİF EDİLİR?

MAC OS SIERRA’DA GÜVENLİK DUVARI NASIL AKTİF EDİLİR?

0
Paylaş

Kullanmakta olduğumuz Apple MacBook‘larımızda güvenlik duvarını aktif ederek dışardan gelebilecek virüslere, sahte yazılımlara, siber saldırılara karşı cihazımızı güvende tutabiliriz. Böylece cihazımız daha verimli, hızlı ve stabil olarak çalışabilir. Öncelikle yapmamız gereken kullanmakta olduğumuz MacBook‘umuzda Apple menüsünden Sistem Tercihleri menüsüne tıklayarak Ayarlar‘ı açmak.

Şuan kullandığım cihazda yüklü olan sistem Mac OS Sierra. Daha eski bir sürümü kullanıyorsanız, güncelleyerek Mac OS Sierra‘yı kullanabilirsiniz; fakat eski sürümler için de yine aynı işlemleri yaparak güvenlik duvarını aktif edebillirsiniz. Ayarlar‘ı açtıktan sonra karşımıza gelen pencerede Güvenlik ve  Gizlilik yazan yere tıklıyoruz.

1

Açılan pencerede isterseniz, bilgisayara koyduğunuz parolanın hangi durumlarda istenmesi gerektiği ile ilgilide işlem yapabilirsiniz. Biz devam edecek olursak; Genel, FileVault, Güvenlik Duvarı ve Gizlilik sekmelerinden Güvenlik Duvarı‘na tıklıyoruz.

2

Güvenlik Duvarı‘na tıkladıktan sonra değişiklik yapabilmemiz için sol alt köşede bulunan anahtar iconuna tıklıyoruz ve gelen pencerede bilgisayar şifremizi girerek değişiklik yapabiliyoruz. Şifremizi girip kilidi aç dedikten sonra değişiklik yapabiliriz.

3

Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi Güvenlik Duvarını Kapat yazan yere tıklayarak kapatıp devredışı bırakabiliriz; kapattıktan sonra da değişen menüde Güvenlik Duvarını Aç geliyor, yine bu menüye tıkladığımızda Güvenlik Duvarını açabiliriz. Son olarak işlemimiz yaptıktan sonra anahtar simgesine tekrar tıklayarak kilidi kapatabiliriz ve böylece Güvenllik Duvarı ayarını isteğimize göre düzenlemiş oluyoruz.

4

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.