Ana Sayfa Bilgisayar MAC OS İŞLETİM SİSTEMİNDE EBEVEYN HESABI AÇMA ve AYARLARI NASIL YAPILIR? (RESİMLİ...

MAC OS İŞLETİM SİSTEMİNDE EBEVEYN HESABI AÇMA ve AYARLARI NASIL YAPILIR? (RESİMLİ ANLATIM)

0
Paylaş
macbook ebeveyn ayarları, mac os x ebeveyn ayarları, mac os sierra ebeveyn ayarları, apple macbook ebeveyn ayarları, macbook ebevyn denetim ayarları, macbook web ayarları sınırlama, macbook ebeveyn denetimleri, macbook sınırlama ayarları, macbook erişim engelleme nasıl yapılır?

MacBook kullananlar için güzel bir ayrıcalık olan ebeveyn denetimi sayesinde, kullanıcılar özel bir hesap açarak, çocukları için daha güvenli bir ortam sağlayabiliyorlar. Böylece, istenmeyen sitelere ve çocuğunuzun ulaşmasını istemediğiniz dosyaları filitreleyerek girişi engelleyebilirsiniz. Böylece çocuğunuz daha güvenli bir şekilde internette gezinebilir. Bunun için yapmamız gereken ayarlara gelecek olursak.

  • MacBook bilgisayarımızda Sistem Tercihleri menüsünü yani ayarları açıyoruz.

Buradan Ebeveyn Denetimleri  kısmına tıklıyoruzÖnümüze açılan pencerede istersek yeni bir kullanıcı oluşturabiliriz, istersek de kullandığımız hesap üzerinden işlem sağlayabiliriz. Biz “Bu hesabı ebeveyn denetimli bir hesaba dönüştür” menüsünü seçerek Sürdür butonuna tıklıyoruz.

Bilgisayarımızda değişiklik yapacağımız için, kullanıcı şifresini isteyen bir ekran geliyor. Buradan kullanıcı şifresini girip Kilidi Aç butonuna tıklıyoruz.

Bilgisayar şifremizi girdikten sonra önümüze açılan pencerede hesap adı ve parola bilgilerini giriyoruz ve Sürdür butonuna tıklıyoruz.

Bu işlemlerden sonra bilgisayarı yeniden başlatıyoruz. Bilgisayarımız açılırken iki kullanıcı hesabı gelecek; biz gelen hesaplardan yeni oluşturduğumuzu açıyoruz. Tekrar ayarlardan Ebeveyn Denetimi‘ne giriyoruz.

İşlemlere müdahele edebilmemiz için sol alt köşede bulunan anahtar” iconuna(simgesine) tıklıyoruz ve bilgisayar, kullanıcı şifremizi girmemizi istiyor. Şifremizi de girdikten sonra yeni panelde istediğimiz erişimlere müdahele edebiliriz.

Yeni penceremizde (erişilebilecek) web sayfalarını belirleyebilir, kişilerin erişim yetkilerini ve diğer denetim işlemleri sağlayabilirizİstersek de bilgisayara süre sınırlaması getirerek erişebileceği saatleri, saat aralığını, zamanı belirleyebiliriz. Böylece daha güvenli bir bilgisayar haline getirmiş oluyoruz çocuklarımız için

bu işlemler sonucunda kilit iconuna tıklayıp işlemleri tamamlamış oluyoruz.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin