Ana Sayfa Bilgisayar Mac OS Catalina İle Gelen Fotoğraflar Uygulaması İnceleme

Mac OS Catalina İle Gelen Fotoğraflar Uygulaması İnceleme

0

Catalina yüklü Mac bilgisayarınızdaki Fotoğraflar (Photos) uygulaması, en iyi fotoğraflarınızı bulmanıza yardımcı olabilir.

Apple ekosistemini kullanıyorsanız, macOS Fotoğraflar (Photos) uygulaması, fotoğrafların görünümünü iyileştirmek için güçlü bir resim düzenleme araçları koleksiyonu içeriyor ve böylece, bir fotoğrafçının en iyi dostu olma özelliği taşıyor.

Fotoğraflarınızı, tarih ve yere göre otomatik olarak sıralayabilir ve görüntüleri yüzlere, nesnelere ve sahnelere göre etiketlemek için yüz ve nesne tanıma özelliğini kullanır; böylece fotoğrafları konuya göre arayabilirsiniz. Fotoğrafları, anahtar kelimeler ekleyerek de etiketleyebilirsiniz (Google Fotoğraflar’da bulunmayan kullanışlı bir özellik). Ve Fotoğraflar (Photos) ile, örneğin bir fotoğraf seçip ardından Paylaş (Share) butonuna dokunarak, örneğin Posta (Mail) ve Twitter üzerinden görüntüleri kolayca paylaşabilirsiniz.

macOS Catalina ile birlikte gelen Fotoğraflar (Photos) uygualamasının en son sürümü, resimlerinizi daha iyi izlemenize ve en iyi çekimlerinizi ortaya çıkarmanıza yardımcı olacak bir avuç dolusu yeni araç ekler.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Fotoğraflarınızı Güne, Aya ve Yıla Göre Sıralayın

macSO Catalina‘da Apple, fotoğraflarınızı daha kolay keşfetmenize yardımcı olmak için,  Fotoğraflar (Photos) uygulamasını yeniden düzenledi. macOS Mojave‘deki Fotoğraflar (Photos) uygulamasında, fotoğraflara, anlara, koleksiyonlara ve yıllara erişim sağlayan bir açılır menü vardı. macOS Catalina, fotoğraflarınızı yıl, ay ve gün veya tüm kataloğunuza göre sıralamanıza izin veren 4 sekme için bu açılır menüyü değiştiriyor.

Her sekmedeki fotoğraf önizlemeleri, macOS Mojave‘dekilere göre daha büyük ve araç, dahili bir istihbarat kullanıyor. Aynı şekilde, fotoğraf kütüphanenizde, Fotoğraflar (Photos) koleksiyonun en iyi görüntüleri olduğunu belirlediklerini vurgular ve kopyaları kaldırır.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Yıla göre: Yıllar sekmesi, fotoğraflarınızı en eski ve en alttaki en yeni olanlarla toplar. Aylara göre ayrılmış fotoğrafları görmek için yılda 2 kez hafifçe vurun.

Aya göre: Aylar sekmesine dokunduğunuzda, fotoğrafların çekildiği yer hakkında sol üst köşede biraz açıklayıcı metin yer almaktadır.

Güne göre: Daha da fazla incelemek için Günler düğmesine dokunun. Fotoğraflar (Photos), fotoğrafları o gün boyunca ne yaptığınızı görmenizi sağlamak için gün veya bloklarla bir araya getirir. Apple, Fotoğraflar (Photos) uygulamasının, belirlenen öğeleri belirlenen bir günde vitrine çıkarmak için en iyi özelliklere sahip olduğunu söyledi. Ayrıca bir resme dokunulduğunda, düzenleme ve paylaşım araçlarını ekrana getiriyor.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA