Ana Sayfa Bilgisayar Mac için 5 tarayıcı

Mac için 5 tarayıcı

0
11858 teknik destek

Mac için 5 tarayıcı Beklendiği gibi, Mac için hafif bir tarayıcı, makinenizde daha az talep olacaktır. Ayrıca, düşük özelliklerde sorunsuz çalışacak çok çeşitli premium seçimler ekledik. Mac hafif tarayıcılarımızın çoğu, sizi güvende tutmak için ücretsiz VPN özellikleri de içerir. Henüz karar vermediniz mi? Tüm bu ürünlerin ücretsiz olduğunu unutmayın, böylece onları deneyebilirsiniz.

Web tarayıcısı, kullandığınız platformdan bağımsız olarak bilgisayarda en çok kullanılan uygulamalardan biridir. Ancak hızlı ve duyarlı bir tarama deneyimi istiyorsanız, hafif bir tarayıcı kullanmanız önerilir.

Bu tür tarayıcılar tüm platformlarda mevcuttur ve bugünün makalesinde size Mac için en hafif tarayıcıyı göstereceğiz.

Piyasada çok fazla Mac sürümü bulunmadığından, cihazınızın performansı üzerinde hiçbir etkisi olmayan bir tarayıcı arıyor olabilirsiniz. Havalı tasarımlar yerine hızlı yanıt süreleri istiyorsanız, yanınızdayız.

Mac için en iyi hafif tarayıcı hangisidir?

Opera

Opera, onlarca yıldır var olan iyi bilinen bir web tarayıcısıdır. Tarayıcı, Chromium motorunu temel alır, bu nedenle Google Chrome’a ​​oldukça benzer.

Opera’nın Chrome uzantılarıyla da çalıştığını belirtmek önemlidir, bu nedenle Chrome Web Mağazası’ndaki uzantıları sorunsuz bir şekilde kullanabilmeniz gerekir.

Tarayıcı, reklamları ve izleme komut dosyalarını engelleyecek ve tarama deneyiminizi eskisinden daha hızlı ve sorunsuz hale getirecek yerleşik bir reklam engelleyiciye sahiptir.

Ek özelliklere gelince, tüm kullanıcılar için ekstra bir gizlilik katmanı sağlayacak sınırsız bant genişliğine sahip ücretsiz bir yerleşik VPN’den bahsetmek önemlidir.

Opera hafif, hızlı ve güvenli bir web tarayıcısıdır ve Mac bilgisayarınız için yeni bir tarayıcı arıyorsanız Opera en iyi seçimdir.

Opera GX: “Oyun Tarayıcısı” Nedir?

Opera’nın temel özelliklerinden bazıları şunlardır:

Twitter ve Instagram entegrasyonu

Çalışma alanları özelliği

Gelişmiş sekme arama

Dahili haberci

Tüm masaüstü ve mobil platformlarda kullanın.

Cesur Tarayıcı

 

Mac’iniz için hafif ve güvenli bir tarayıcı arıyorsanız, Brave Browser sizin için doğru seçim olabilir. Geliştiricilere göre tarayıcı, rakiplerinden 3 ila 6 kat daha hızlı.

Bu tarayıcının kötü amaçlı yazılımları ve izleme tanımlama bilgilerini engellediğini, böylece güvenli bir tarama deneyiminin keyfini çıkaracağınızı belirtmek önemlidir. Ayrıca Brave, tarama verilerinizi üçüncü taraflara saklamaz veya satmaz.

Bağlantınızın güvenli olduğundan emin olmak için tarayıcı, mümkün olduğunda otomatik olarak HTTPS bağlantısını kullanır.

Tarayıcının Chrome uzantılarını da desteklediğini belirtmek önemlidir, bu nedenle Chrome’dan geçiş yapıyorsanız favori uzantılarınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Brave Browser harika gizlilik özellikleri sunar ve yerleşik reklam engelleme ile tarama deneyiminizi eskisinden daha hızlı hale getirir.

Brave Browser’ın temel özellikleri:

Dahili şifre yöneticisi

Özel tarama için TOR entegrasyonu

İzleme komut dosyalarını engelleme yeteneği

Reklam engelleme

Windows, Mac ve Linux’ta kullanın.

Vivaldi

Mac için bahsetmemiz gereken bir diğer hafif tarayıcı da Vivaldi. Bu tarayıcının yerleşik izleme koruması vardır, böylece web sitelerinin tarama bilgilerinizi toplamasını engeller.

11858 teknik destek

Ayrıca, tarayıcının yerleşik bir reklam engelleyicisi vardır, böylece tüm web sitelerinde veya yalnızca belirli web sitelerinde reklamları engelleyebilir.

Tarayıcı, sekme yığınlama ve döşeme sunar, böylece iki web sitesini tek bir sekmede yan yana görüntüleyebilirsiniz. Elbette, hızlı erişim için favori web sitelerinizi kenar çubuğuna sabitleyebilirsiniz.

Vivaldi’nin hızlı komutları desteklediğini belirtmekte fayda var, bu nedenle evrensel arama özelliğini kullanarak her türlü komutu birkaç dakika içinde gerçekleştirebilirsiniz.

Vivaldi bazı benzersiz özellikler sunar ve güvenilir bir web tarayıcısı arıyorsanız Vivaldi’yi mutlaka deneyin.

İşte Vivaldi’nin temel özelliklerinden bazıları:

Chrome uzantıları için destek

Özelleştirilebilir klavye kısayolları

Açılır video

Instagram entegrasyonu

Windows, Mac, Linux ve Android’de kullanın.

Deniz maymunu

Mac için en iyi 5 tarayıcı

Hafif bir tarayıcı arıyorsanız, SeaMonkey sizin için doğru seçim olabilir. Tarayıcı, önceki tarama oturumlarınızı kolayca geri yüklemenizi sağlayan bir oturum geri yükleme özelliği sunar.

Ayrıca, siteye özel verileri, çerezleri, izinleri, tercihleri ​​vb. kontrol etmenize olanak tanıyan merkezi bir yönetim arayüzü olarak çalışan bir Veri Yöneticisi özelliği de bulunmaktadır.

SeaMonkey, besleme algılamayı destekler ve yalnızca birkaç tıklamayla beslemenin içeriğini görüntülemenize ve beslemelere abone olmanıza olanak tanır.

Tarayıcıda ayrıca yerleşik bir e-posta istemcisi vardır, böylece başkalarına kolayca e-posta gönderebilirsiniz. IRC istemcisi de oradadır, böylece başkalarıyla kolaylıkla sohbet edebilirsiniz.

Genel olarak SeaMonkey, diğer büyük tarayıcılardan daha az özellik sunar, ancak basitliği ve hafif kaynak kullanımı ile bunu telafi eder.

SeaMonkey’in temel özellikleri şunları içerir:

Hafif

Eklentiler için destek

Pop-up engelleyici

Yerleşik e-posta istemcisi

Windows, Mac ve Linux’ta kullanın.

Safari

Mac için en iyi 5 tarayıcı Beklendiği gibi, Mac için hafif bir tarayıcı, makinenizde daha az talep olacaktır

Bazen en basit çözüm en iyisidir ve Safari’de durum böyledir. Tarayıcı kaynaklarınız üzerinde oldukça hafif ve Apple’a göre diğer web tarayıcılarından 1,6 kat daha hızlı.

Fakat tarayıcı izleme koruması sunar ve sandboxing özelliği sayesinde bilgisayarınız web tarayıcısının içerdiği kötü niyetli tehditleri tutacaktır.

Elbette, zararlı web sitelerine karşı koruma da mevcuttur, bu nedenle tarama deneyiminizin tamamen güvenli olduğundan emin olabilirsiniz. Hesaplarınızı güvende tutmak için Safari ayrıca kendi şifre yöneticisini sunar.

Çünkü tarayıcının Mac için optimize edildiğini ve MacBook’unuzda 3 saate kadar daha uzun süre gezinmenizi ve 4 saate kadar daha uzun akış yapmanızı sağladığını belirtmek önemlidir.

Safari, Apple ekosisteminin temel bir bileşenidir ve birden fazla Apple cihazınız varsa Safari sizin için doğru seçim olmalıdır.

Safari Koyu Modu Nasıl Etkinleştirilir?

Safari’nin diğer temel özellikleri:

Tüm Apple cihazlarında kullanın

Diğer tarayıcılardan daha hızlı

Kötü amaçlı web sitelerine karşı koruma

Sandboxing

Izleme koruması

11858 teknik destek

Destek sitemiz sorununuzu çözmenize yardımcı oldu mu?
1610 Oylamalar · 1610 Cevaplar
Cevabı Gönder
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
            Destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA
Önceki İçerikiCloud Drive Finder’da değil
Sonraki İçerikHuawei DG8045 Modem Kablosuz Ayarları?

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.