Ana Sayfa Bilgisayar MAC Bilgisayarda Wi-Fi Şifresi Öğrenme

MAC Bilgisayarda Wi-Fi Şifresi Öğrenme

0

Günümüzde Gelişen bilgisayar teknolojisi ile birlikte bir çok bilgisayar firması farklı marka ve modem bilgisayar üretimine başladı.

Günümüzde en çok kullanılan bilgisayarlar Windows 10 işletim sistemi bilgisayarlar tercih ediliyor. Bilgisayarlar günümüzün vazgeçilmez ürünleri haline geldi. Ofis, okul, iş ve benzeri bir  çok alanda insanların hayatını kolaylaştırıyor diyebiliriz.

Son zamanlarda geliştirilen MAC bilgisayarlarda yaygınlaşmaya başladı.                  MAC bilgisayarlar kullanım bakımından Windows 10 bilgisayarlara oranla biraz daha zor olsa da kullanıcıların büyük bir ilgisini çekerek tercih konusu haline geldi.

Mac bilgisayarlarda en çok yaşanılan sorun alıştığımız paneller dışında tasarımının olması. Ekranları açılan pencereleri, görev çubuğu ve benzeri alanları farklı tasarım ve içeriğe sahip olduğu için ilk başlarda kullanımda zorlana biliriz.

Bu makalemizde MAC bilgisayarlarda kullanıcıların en sık sorduğu WİFİ şifresini nasıl öğrenebilirim sorusunun cevabına değineceğiz.

Çoğumuz günlük hayatımızda sürekli kullandığımız internet şifrelerimizi otomatik olarak kaydettiğimiz için unutmak gibi sorunları sık yaşıyoruz.

MAC bilgisayarlarda Wİ-Fİ şifresi öğrenme yöntemi ile unuttuğumuz internet şifremizi kolaylıkla öğrenebileceğiz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

* MAC işletim sisteminde sadece Wİ-Fİ şifresi değil hesap bilgilerimiz, kart bilgilerimiz ve benzeri bilgiler ANAHTAR ZİNCİRİ ERİŞİMİ uygulamasında saklanıyor. Bu uygulama ile unuttuğumuz tüm şifrelerimizi görebiliriz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

MAC bilgisayarımızda Wİ-Fİ şifremizi nasıl görebiliriz aşağıdaki adımları takip edelim.

1) İlk olarak Commad-Space ve arama kısmına Anahtar Zinciri Erişim yazalım.

 

2) Hemen ardından Sistem Ve Parolalar alanına giriş yapalım ve bu alandaki adımları takip edelim.

3) Karşımıza gelen ekranda şifresini öğrenmek istediğimiz alana yani Wİ-Fİ alanına çift tıklayalım.

4) Açılan panelden Şifreyi Göster  Seçeneğine tıklayalım.

5) Açılan alandan yönetici şifresini yazarak işlemi onaylamamız işlemlerimiz için yeterli olacaktır.

Mac bilgisayarlarda Wİ-Fİ şifresini görmek oldukça basit. Yukarıdaki adımları doğru biş şekilde tamamladıysak wi-fi şifremize ulaşarak tüm cihazlarımızdan wi-fi ağına bağlana biliriz.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA