Ana Sayfa Haberler LG G4’de Ölü Piksel ve Ekran Testi Nasıl Yapılır?

LG G4’de Ölü Piksel ve Ekran Testi Nasıl Yapılır?

1
Paylaş

LG G serisi telefonları içerisinde en başarılı ve en beğenilen serilerden olan LG G4‘de ölü piksel ve ekran testi nasıl yapılır sizler için derledik.

Bu işlemleri yapabileceğiniz özel görevli tuşlara ulaşabilmeniz için LG G4 Hidden Menü‘ye ulaşmanız gerekiyor. Servis menüsü olarak da bilinen bu menüye ulaşmanız için gerekli olan bazı özel kodlar bulunuyor. Telefonuzun üretildiği ülkeye ve versiyona göre farklılık gösterebilen tuş kombinasyonları aşağıdadır.

LG G4 H815 *#546368#*815#

LG G4 H815Tr *#546368#*815#

LG G4 H818p *#546368#*818#

LG G4 H818n *#546368#*818#

lgpx1

İlgili tuşlamayı yaptığınızda karşınıza LG G4 Hidden Menü gelecektir. Bu bölümden öncelikli olarak ‘SVC Menu‘ menüsüne giriyoruz.

lgpx2

SVC Menu‘ bölümünden ise ‘LCD Test‘ menüsüne giriyoruz.

lgpx3

LCD Test‘ menüsüne girdiğimiz ekran ve ölü piksel testimizi ister tek dokunuş ekranlarıyla, ister otomatik olarak kontrol edebiliyoruz. Manuel olarak kontrol etmek istediğimizde gelen görüntüde gerekli noktaları kontrol ettikten sonra ekrana dokunarak bir sonraki kontrol ekranına geçiyoruz.

lgpx4

Ekran testimiz sırasında sırasıyla aşağıdaki ekranlar karşımıza çıkacaktır.

Eğer ekranınızda herhangi bir ölü nokta veya ışık süzmesi var ise bu testlerde belirecektir.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

1 Yorum

  1. Gardaş turkcellden g4 aldim..ekran piksel yogunlugunu hic begenmedim..sebebi pikseller gozle gorulur sekilde kocaman kocaman resmen parmagimla sayiyorum..daha once uhd ekran lg g3 vardi..iki telefonu yan yana getirip test ettim..g3 ekran piksellerini ciplak gozle gormek imkansiz..ama yeni aldigim g4 2 karis uzakliktam bile pikseller gözüme batıyor…çok pişmanım..

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.