Ana Sayfa Destek LG Akıllı Telefonlarda Hafıza Kartı Nasıl Şifrelenir? (Resimli Anlatım)

LG Akıllı Telefonlarda Hafıza Kartı Nasıl Şifrelenir? (Resimli Anlatım)

1

Akıllı telefon kullanıcılarının en temel aksesuarlarından biri olan ve bizlere genişletilmiş hafıza desteği kazandıran harici depolama kartları konusunda yaşanan en büyük problemlerden biri de harici depolama kartları kaybedildiğinde veya başkası tarafından ele geçirildiğinde içindeki verilere kolayca ulaşılabilinmesidir. Akıllı telefonunuzla birlikte kullanımlarda, birkaç yazılım ile hafıza kartına erişim, belirli güvenlik önlemleri ile kontrol altına alınılsa da, çoğu zaman bu önlemler hafıza kartı telefondan söküldüğünde ortadan kalkar.

Biz de bu doğrultuda sizler için, akıllı telefonunuzun hafıza kartını kalıcı olarak koruma altına alma yollarından, ‘Kart Şifreleme’ yöntemini derledik.

  • İşlemlerimize, akıllı telefonumuzun Ayarlar menüsüne girerek başlıyoruz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek
  • Daha sonra ise açlan Ayarlar menüsünde bulunan Genel sekmesinin alt menülerinden Güvenlik bölümüne giriyoruz.

  • Güvenlik bölümünden ise SD kart depolamasını şifrele menüsüne girerek, sd kartımızın şifrelenmesi işlemlerine başlıyoruz.

  • Bu tuşlamanın ardından telefonumuz, hafız kartının şifrelendiğinde olabilecek durumlar konusunda bizlere bildirimde bulunacaktır. Gerekli onaylamaları yaparak işlemlerimize devam ediyoruz.

  • Bir sonraki ekranda ise şifrelenmesini veya şifrelenmemesini istediğimiz dosya türlerinin seçimini yaptıktan sonra gerekli şifreyi belirleyebilmek adına Şimdi Şifrele butonuna basıyoruz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek
  • Son adımda ise gerekli olan PIN’i belirlememiz istenecektir. PIN seçimini yapmamızın ardından sağ altta bulunan İleri tuşuna basarak şifrelemeyi etkinleştiriyoruz.

  • Tüm bu işlemlerin ardından şifreleme etkin konuma gelecek ve hafıza kartınız, telefonunuzdan farklı bir cihaza bağlandığında kendini şifreleyecek ve açmayacaktır. Ürünü yeniden farklı cihazlarda da kullanabilmek için, şifrenin etkinleştirildiği telefon üzerinden gerekli şifrenin kaldırılması gerekmektedir.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

1 Yorum

  1. bu işlemi yanlıslıkla yaptım peki geri nasıl kaldırabilirim.yanlız ben telefonu sifreledim.

Comments are closed.