Paylaş

Lenovo‘nun uzun zamandır konuşulan Windows 10 işletim sistemine sahip akıllı telefonu nihayet ortaya çıktı. 2011 yılında Windows Mobile işletim sistemine sahip akıllı telefonlarla ilgili ar-ge çalışmalarına başladığını belirten, 2014‘de Microsoft ile mobil işletim sistemi kullanımı konusunda antlaşma imzalayan 9 firmadan biri olan Lenovo, Windows Phone işletim sistemi sahip yeni telefonu Lenovo SoftBank 530 LV‘yi geçtiğimiz günlerde tanıttı.

softbank 2

1280×720 çözünürlüğe sahip 5 inç büyüklükte 294 ppi değerinde TFT ekrana sahip olan ürünün işlemci yonga seti Qualcomm işlemci ailesine ait 64 bit mimariye sahip 8 çekirdekli 1.5 GHZ hızında çalışan SnapDragon 617 işlemci ve Adreno 405 grafik işlemcisinden oluşuyor. Orta düzey sayılabilecek bu işlemci yonga setini ise 3GB‘lık RAM destekliyor. Dahili depolama kapasitesi 32GB olan ürünün hafızası istenildiği takdirde mikro sd kart yardımıyla 128GB‘a kadar genişletilebiliyor.

softbank 1

Olumsuz aydınlatma koşullarına karşı 2 adet led flaş ile desteklenmiş 30fps‘de Full HD video kaydı yapabilen HDR ve yüz tanıma sensörlerine sahip 8MP çözünürlüklü arka kameraya sahip olan ürünün ön kamerası ise HD video kaydı yapabiliyor ve 5MP çözünürlüğe sahip.

Bluetooth 4.1 ve Wireless 802.11 ac kablosuz bağlantı sertifikalarına sahip olan üründe dahili CAT4 modem de yer alıyor. 4G teknolojisini bu modem sayesinde destekleyen ürün saniyede 150Mbps’ye varan indirme hızı ve saniyede 50Mbps’ye varan yükleme hızı sunabiliyor.

softbank 4

Kutusundan Windows 10 mobil işletim sistemiyle çıkan Lenovo SoftBank 530LV‘nin kasası cam bir malzemeden oluşuyor. Arka kapağı sökülemeyen ve pili dışarı çıkarılamayan ürünü 2250MAH kapasiteye sahip bir pil destekliyor. Ürünün aynı zamanda ekranlara bağlandığında bilgisayar olarak kullanılabilme özelliği de bulunuyor.

Daha çok iş dünyasında şirket çalışanları tarafından mail ve şirket portalı kullanımları için tercih edileceği düşünülen Lenovo SoftBank 530 LV‘nin piyasaya çıkış fiyatı ise henüz belirlenmiş değil. Ekim ayından itibaren akıllı telefon pazarındaki yerini alacak ürünün başarılı bir satış grafiği yakalaması bekleniyor.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.