Ana Sayfa Sosyal Medya Kurumsal Sosyal Medya Sorunları ve En İyi 5 Çözüm

Kurumsal Sosyal Medya Sorunları ve En İyi 5 Çözüm

0
Kurumsal Firmalar için Sosyal Medya Sorunları ve En İyi 5 Çözüm

Dijital pazarlamanızla bir sosyal medya hesabı oluşturduğunuzda, marka bilinirliği oluşturmanıza, müşterileri ikna etmenize ve ürünlerinizden daha fazlasını satmanıza yardımcı olur. Çoğu zaman, sosyal medya kullanımınıza göre birkaç ince ayar yapabilirsiniz. Aşağıdaki kılavuz, kurumsal firmalar için en dikkat çekici sosyal medya sorunları ile bunları çözmenize yardımcı olacak çözümler içermektedir.

Sosyal Medya uygulamaları hakkında daha fazla bilgi için Sosyal Medya Merkezimizi ziyaret etmekten çekinmeyin.

1. Aramada Düşük Sıralamalı İçerik

Herhangi bir dijital pazarlamacı, içeriğinin Google arama sonuçlarında üst sıralarda yer almasını ister. İçeriğiniz ilk sayfadaki arama sonuçlarında göründüğünde, daha fazla trafik alırsınız. İçeriğiniz Google’da üst sıralarda yer almıyorsa ne yapacaksınız?

İçeriğinizi ve Sosyal Medya SEO anahtar kelimelerinizi incelemeniz ve işletmeniz için doğru olup olmadıklarını görmeniz gerekebilir. Famoid veya Ubersuggest kullanmanız gereken anahtar kelimeler hakkında bir fikir edinmeniz için sosyal medya sayfalarınız ve en sık görünen anahtar kelimeler konusunda size yardımcı olabilir.

2. Sosyal Medyada Sizden Bahsetmeyen Müşteriler

Birkaç markanın karşılaştığı bir diğer büyük sorun, sosyal medyaya katılım eksikliğidir. Kimse beğenmeden, yorum yapmadan ve hatta paylaşmadan iyi içerik buluyor olabilirsiniz.

Her sosyal medya platformunda yayınladığınız içerik türlerini ve hedeflediğiniz kitle türünü her zaman bilin. Örneğin, bir videonun uzun biçimli bir güncellemesi Facebook’ta iyi sonuç vermiyorsa, daha kısa video gönderilerine geçmelisiniz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

3. Hedef Kitleye Ulaşma

Binlerce takipçiniz olabilir, ancak belirli bir kitleyi nasıl çekeceğinizi bilmiyor olabilirsiniz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Sosyal medyada, neyin trend olduğunu bilmek için konuşmaktan daha fazlasını dinlemelisiniz. Çok sayıda sosyal medya platformunda sohbetin nerede gerçekleştiğini görmek için sosyal medya izleme araçlarını kullanabilir ve ürününüzü bu sohbetlere dahil edebilirsiniz.

4. Yanlış Marka Algısı

İnsanlar markanız hakkında olumsuz konuştuğunda sorun olur.

Belirli bir anlamı ortaya çıkarmak için sosyal medya gönderilerine belirli hashtagler eklemeyi seçebilirsiniz. Ayrıca, gönderilerinizin tonunu anlamak ve buna uyum sağlamak için zaman ayırın. Genç Y kuşağına ulaşmak için genç bir marka ekleyebilirsiniz.

5. Tüm Dikkatleri Çeken Diğer Markalar

Sosyal medyada birkaç kez gönderi paylaşsanız bile, rakipleriniz ve rakipleriniz her zaman birçok paylaşım ve beğeni alacak.

Rakiplerinizin kullandığı platformlara, içerik türlerine ve hayranları için ne işe yaradığına hızlıca göz atabilirsiniz. Rakibinizin içeriğini kontrol ettikten sonra, birkaç püf noktası seçmeye ve takipçilerinizi veya hedef kitlenizi artırmak için kullanmaya karar verebilirsiniz. Belki de rakibiniz olarak farklı Instagram fotoğraflarını birden fazla sosyal platformda nasıl çapraz tanıtacağınızı veya paylaşacağınızı bilmiyordunuz.

Sonuç

Sosyal medya dünyasında başarılı olmanız için, bir sonraki fırsatlarınıza atlama taşları olarak zorluklar atmanız gerekiyor. Birincil iş hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olmak için Famoid veya Ubersuggest gibi yeni sosyal medya araçlarını keşfetmelisiniz. Marka farkındalığınızı oluşturmak ve hayranlarınızı artırmak için sosyal medya söz konusu olduğunda daha akıllı olmalısınız.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA