Ana Sayfa Sosyal Medya Küçük İşletmeler Sosyal Medyada Neden Daha Özgün Olmalı?

Küçük İşletmeler Sosyal Medyada Neden Daha Özgün Olmalı?

0

Küçük işletmenizin sosyal medyada yayınlayacağı içerikler konusunda fikirleriniz mi tükeniyor? O zaman işletmenizin sosyal medya hesaplarında kişiliğinizin öne çıkmasına izin vermeyi deneyin. Bu, sosyal medya profillerinizde kolayca daha fazla içerik oluşturmak için harika bir yöntem olmakla kalmaz, aynı zamanda size çok fazla değer katar. İşletmenizin sosyal medya hesabında daha özgün ve cana yakın olmak, müşterileriniz arasında güven oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

Sosyal medyada daha özgün ve inovatif olmanın faydalarını öğrenmek ve ayrıca, işletmenizin sosyal medya hesaplarında özgün içerik oluşturmanıza yardımcı olacak altı içerik fikrini keşfetmek için makalemizi okumaya devam edin.

Sosyal Medyada Daha Özgün Olmanın 3 Faydası

İşletmenizin sosyal medya hesapları söz konusu olduğunda, profesyonel olmanız gerektiğini düşünebilirsiniz, ancak daha ziyade cana yakın, içten ve samimi olduğunuzda, yüzlerce ve hatta binlerce faydası olduğunu göreceksiniz. Sosyal medyada özgün ve kendine has olmanın en önemli 3 avantaj şunlardır:

Güven Telkin Eder ve Oluşturur

Ürünlerinizin ve hizmetlerinizin ötesinde içerikler paylaşın! İşletmenizin sosyal hesaplarında görünün ve ön plana çıkın. Sosyal medya profillerinize daha sık referans verip, müşterilerinize, işletme hesabınızın arkasındaki kişiyi gösterdiğinizde, müşterileriniz sizi ve işletmenizi daha da güvenilir bulacaktır.

Takipçileriniz ve Müşterilerinizle Daha Kolay ve Hızlı Diyalog Kurmanızı Sağlar

Müşteriler, (işletme) hesabın(ızın) arkasında kimin olduğunu ve sosyal medyada işletmenizle etkileşime girdiklerinde, tam olarak kiminle konuştuklarını öğrendikten sonra, diyaloğu daha fazla artırabilir. Kişilerin, anonim olarak çalıştırılan bir hesap yerine tanıdıklarını düşündükleri biriyle bağlantı kurmak istemeleri daha olasıdır. Müşterilerden daha fazla DM (Direct Message) almak istiyorsanız, daha özgün olmak, diyaloğu artırmak için harika bir stratejidir.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Empati Oluşturur

Sosyal Medyada Daha Özgün İçerik için, Esinlenebileceğiniz 6 İçerik Fikri

Kendinizi (ve İşletmenizi) Tanıtan Gönderiler

Son zamanlarda yeni takipçi akını fark ettiyseniz, kendinizi ve işletmenizi yeni takipçilerinize tanıtmanın tam zamanı. Zaten daha önce bir tanıtım yaptınız mı? Harika, bir tane daha yapın! Bu sadece yeni takipçilerinizin sizi tanıması için iyi bir yöntem olmakla kalmaz, aynı zamanda uzun süredir takipçiniz olan diğer sosyal medya kullanıcılarının size ve işletmenize yakınlık ve bağlılık hissetmesine ve sizin hakkınızda yeni şeyler öğrenmesine yardımcı olur. Kendinizi ve işletmenizi tanıttığınız gönderinin bir başka eğlenceli versiyonu da “iki gerçek ve bir yalan” oyununu oynamaktır. Kendinizle ilgili 3-gerçeği paylaşın ve takipçilerinizden hangisinin yalan olduğunu tahmin etmelerini isteyin.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

İşiniz ve İşletmeniz ile ilgili Arka Planda Kalan Süreçlere Ait Gönderiler

Instagram Hikayeler (Instagram Stories) ve Instagram Reels, işletmenizin perde arkasındaki (arka plandaki) işleyişi ve süreçleri eğlenceli ve kolay anlaşılır bir şekilde göstermek için mükemmel platformlardır. İster siparişleri paketleme süreci, ister fotoğraf çekimi yapma süreci veya yeni ürünler planlama süreci olsun, üzerinde çalıştığınız şeylerin birkaç klibini paylaşın.

Ailenizi Tanıtan Gönderiler

Elbette yalnızca sizin ve ailenizin paylaşılmasına razı olacağı gönderileri paylaşın; ancak aile tarafından işletilen bir küçük işletme sahibi olarak, aileniz hakkında biraz bilgi paylaşmanız mantıklı olabilir. Bu, dostane ve kuvvetli bağlar kurulabilecek bir aileniz olduğunu hissetmenize yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda perde arkasını (işletmenizin arka plandaki işleyişini) göstermenin, güven oluşturmanın ve müşterilerinizin “ailenin bir parçası” olduklarını hissetmelerini sağlamanın harika bir yoludur.

Tavsiye – Öneri İçeren Gönderiler

Takipçilerinize tavsiye vermekten çekinmeyin. İster bir girişimci olarak öğrendiğiniz ipuçları ve püf noktaları, ister hobiler, yemek pişirme veya kişisel bakım ipuçları olsun, konuşabileceğiniz ve ufuk açıcı fikirler sunabileceğiniz her konuda tavsiyelerde bulunabilirsiniz. Tavsiyede bulunmak, sizi güvenilir bir arkadaş olarak tanıtmak için önemli bir taktiktir ve aynı zamanda Instagram Reels veya TikTok‘ta paylaşılacak videolar için harika bir içeriktir!

Bir Gününüzü Nasıl Geçirdiğinizi İçeren Gönderiler

Kendinizi veya yüzünüzü göstermek zorunda kalmadan daha özgün olmanın çok kolay bir yolu da, bir gününüzün belli anlarını paylaşmaktır. Bu, takipçilerinizin sizi tanıması ve müşterilerinizle sohbet etmeniz için daha fazla imkân sağlamanıza yardımcı olan başka bir fırsattır. Bu yöntemin harika bir örneği, gönderilerinizi, yeni ürünlerinizi veya genel olarak çalışma alanınızı paylaşmaktır. Küçük bir işletmeyi yönetmenin perde arkasındaki bazen “karmaşayı” göstermek, müşterileriniz için ilginçtir ve kesinlikle size daha da fazla güvenmelerine yardımcı olacaktır.

“İstediğini Sor” Sohbet Serileri

“İstediğini sor” sohbet serileri yapın! Sosyal medyada daha aktif olmak için gün içinde biraz vaktiniz varsa, müşterilerinize, size her şeyi sorabileceklerini ve tüm sorularını yanıtlamaya hazır olduğunuzu bildirin! Bu genellikle en iyi Instagram Hikayeleri’nde (Instagram Stories) yapılır, ancak bunu Facebook‘ta da yapabilir ve yorumlarda yanıtlayabilirsiniz. Bu, müşterilerinizin sizi tanımasına, size güven duymasına yardımcı olur ve müşterilerinizin küçük işletmeniz hakkında daha fazla bilgi edinmesi için gerçekten eğlenceli ve etkileşimli bir yoldur.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA