Ana Sayfa Haberler Kredi Kartınızdan Online Alışveriş Onayı İçin Son Gün!

Kredi Kartınızdan Online Alışveriş Onayı İçin Son Gün!

0
Paylaş
Kredi Kartınızdan Online Alışveriş Onayı İçin Son Gün!

Her geçen gün trendi biraz daha yükselen Online Alışveriş sektöründe yaygın şekilde kullanılan kredi kartı ile ödeme metodlarıyla ilgili geçtiğimiz yılın sonlarına doğru Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurulu (BDDK) tarafından önemli kararlar alınmıştı. Bireysel kredi kartı kullanımlarında, kart bilgilerinin çalınması ya da kötü niyetli kişilerin eline geçmesi halinde, çalınan bilgiler üçüncü kişiler tarafından internet üzerinden yapılan alışverişlerde kullanılabiliyordu. Bu durumun önüne geçmeyi amaçlayan kurum, 31 Aralık 2017 tarihi itibariyle internet üzerinden alışverişe onay vermemiş olan tüm kredi kartlarının online alışverişlere kapatılacağını açıklamıştı. Tüketicilerden gelen yoğun talep üzerine ilgili kararı uygulamaya koyma süresini 1 ay erteleyerek 31 Ocak 2018’e kadar eski prosedürü devam ettiren BDDK, 1 Şubat 2018’den itibaren internet üzerinden alışverişe onay vermemiş olan tüm kredi kartlarını online alışverişlere kapatacak.

Kredi Kartınızdan Online Alışveriş Onayı İçin Son Gün!

Peki kredi kartınızı online alışverişlere nasıl açabilirsiniz?

 

Bunun birkaç yöntemi bulunuyor. 1 Şubat 2018 tarihinden sonra alınan kredi kartları, yeni kart kapsamına gireceğinden kredi kartınızı yalnızca bankanızın müşteri hizmetleri arayarak internet üzerinden alışverişe açabilirsiniz. Bunun dışında mevcut durumda kullanmak olduğunuz kredi kartınızı, internet üzerinden alışverişlere açmak isterseniz aşağıdaki yöntemlerden birini kullanabiliyorsunuz:

  • Bankanızın mobil internet bankacılığı uygulaması üzerinden ya da doğrudan internet bankacılığı üzerinden kredi kartınızı online alışverişlere açabilirsiniz.
  • Bankalardan gönderilen SMS’lere ONAY verebilir ya da doğrudan bankanızın müşteri hizmetlerini arayarak kredi kartınızı online alışverişlere açtırabilirsiniz.
  • Son yöntem ise bankanızın herhangi bir şubesine giderek, kredi kartınızın online alışverişlere açılması konusunda gerekli talimatları verebilirsiniz.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.