Ana Sayfa Bilgisayar Kingston 256GB Kapasiteli Yeni Mikro SD Kart’ın Duyurdu

Kingston 256GB Kapasiteli Yeni Mikro SD Kart’ın Duyurdu

0
Paylaş

Günümüzde mobil depolama konusundaki çözümler yavaş yavaş bulut depolama teknolojisine doğru kayıyor olsa da geliştirilen üst seviye akıllı telefonların hemen hemen hepsi yüksek kapasitede hafıza kartı okuma özelliği ile geliyorlar. Dünyanın en büyük disk üreticilerinden biri olan Kingston, bu kapsamda gerçekleştirdiği etkinlik ile şimdiye kadar geliştirilmiş en yüksek kapasiteye sahip mikro sd kartını duyurdu. 256GB depolama kapasitesine sahip olan ürün aynı zamanda Class 10 sertifikasına da sahip. Bu sertifika sayesinde saniyede 45MB veri okuyabilen ve yine saniyede 10MB veri transferi yapabilen ürün, tam dolu kapasite ile 12MP çözünürlüğe sahip 64.000 fotoğraf depolayabiliyor.

Micro SDXC Class 10 UHS I modeliyle piyasa çıkan ürün, akıllı telefonlarda olduğu kadar aksiyon kameralarda, tabletlerde, hatta profesyonel kameralarda da kullanım talebi göreceğe benziyor. Full HD çözünürlükten yaklaşık 4 kat daha kaliteli video kaydı olan 4K çözünürlükte görüntü kaydeden cihazların stabil çalışması için gerekli olan Class 10 sertifikasına sahip olan ürün aynı zamanda yüksek depolama kapasitesi ile iştah kabartıyor. Bugüne kadar Class 10 sertifikasına sahip birçok SD kartın tanıtıldığı sektörde Kingston Micro SDXC Class 10 UHS I, mikro sd kart formunda olan ilk ürün olarak ön plana çıkıyor.

kingston-2

Isıya, suya, şoka ve titreşime karşı dayanıklı şekilde gerçekleştirilen ve lansmanı bugün düzenlenen etkinlikle ile gerçekleştirilen ürünün Aralık ayı başından itibaren tüm dünyada satışa sunulması beklenirken, ürün hakkında herhangi bir fiyat bilgisi ise açıklanmış değil.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin