Ana Sayfa İnceleme Kıble Yönü ve Namaz Vakti Uygulama İncelemesi

Kıble Yönü ve Namaz Vakti Uygulama İncelemesi

0

Seyahatlerimiz, tatillerimiz gibi kıble yönünü bilmediğimiz yerlerde kıble yönünü kolayca bulabilmemiz için geliştirilen Kıble Yönü ve Namaz Vakti uygulamasını sizler için inceledik. Kıble Yönü ve Namaz Vakti uygulamasını kullanarak kıble yönünüzü bulabildiğiniz gibi, dilerseniz uygulama sayesinde namaz vakitlerinden 10 dk önce uyarılabiliyor  ve namaz vakitlerine alarm kurabiliyorsunuz.

Uygulamayı Play Store üzerinden ücretsiz şekilde indirebiliyorsunuz.

kible1

Uygulamamız açıldığında kıble bulucumuzun çalışması için cihazımızın konum servislerini aktif konuma getirdikten sonra cihazımızı düz bir zemine koyuyoruz ve programımızın istediği yöne doğru cihazımızı yönlendiriyoruz.

kible2

Telefonumuzun uç kısmının gösterdiği nokta kıble noktamızıdır. Bu yüzden telefonumuzu haritamızın yeşil işaret olduğu yöne doğru çeviriyoruz. Doğru yönde olduğumuzda kabe simgesi belirecektir.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Bunun dışında namaz vakitlerine önceden veya ezan vaktinde alarm kurmak isterseniz uygulamanın üst menüsünde bulunan ‘Namaz Vakti‘ menüsüne basıyoruız.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Daha sonra karşımıza gelen ezan vakitlerinden alarm çalmasını istediğimiz vakti aktif konuma getirmemiz gerekiyor.

kible3

Tüm namaz vakitlerinde tam namaz vaktine alarm kurabileceğimiz gibi, dilersek namaz vaktinden 10 dk kadar öncesine de alarm ekleyebiliyoruz. Ayrıca alarm sesimizi dilersek ezan veya normal alarm sesi olarak da dizayn edebiliyoruz.

Bunun için ilgili namaz vaktinin üzerine basarak alt menüyü açmamız yeterli. Açılan alt menüden ezandan 10 dk önce uyarma ayarını ve alarm ses ayarını yapabiliyoruz.

kible4

Alarm kapalı olarak işaretlediğimiz vakitlerde ise namaz vaktinde veya öncesinde herhangi bir alarm çalmayacaktır.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA