Ana Sayfa Mobil Karşınızda Dünyanın En Küçük Akıllı Telefonu Vphone S8

Karşınızda Dünyanın En Küçük Akıllı Telefonu Vphone S8

0

Akıllı telefonlar çıkmazdan evvel cep telefonu kullanıcıları arasında bir dönem trend olan küçük telefonlar, akıllı telefonların yükselişe geçmesiyle birlikte deyim yerindeyse tedavülden kalkmıştı diyebiliriz.

Ancak geçtiğimiz günlerde Çin’de ortaya çıkan yeni bir ürün, küçük boyutlu telefon furyasını akıllı telefonlar dünyasına taşımayı hedefliyor.

vphones8-3

Ekran büyüklüğü 1.54 inç olan, dünyanın en küçük akıllı telefonu Vphone S8 üzerinde yalnızca açma-kapama tuşu bulunuyor. Günümüz dünyasında teknoloji severlerin beğenisine sunulan bir çok akıllı saatten bile daha küçük boyutta olan Vphone S8 üzerinden dilerseniz kablolu kulaklığınız ile dilerseniz de bluetooth kulaklığınız ile müzik dinleyebiliyorsunuz. Sim kart üzerinden telefon araması yapma özelliği dışında kısa mesaj gönderme özelliğine de sahip olan dünyanın en küçük akıllı telefonu Vphone S8’in birkaç özelliği ise akıllı saatleri andırıyor. VGA çözünürlüğü ve arka kameraya sahip olan ürünün diğer özelliklerini sıralamak gerekirse;

vphones8-2

  • FM Radyo
  • Kalp Atış Sensörü
  • Adım Sayar
  • Işık Sensörü
  • 128 GB Dahili Hafıza
  • 64 MB RAM
  • 380 Mah Batarya

vphones8-4

İçinde bulunduğumuz zaman dilimindeki akıllı telefonlar ile kıyaslarsak, pek de akıllı telefon diyemeyeceğimiz Vphone S8, bu açığı akıllı saat olarak kullanılabilme özelliği ile kapatıyor. Bunun yanı sıra 1.54 inç ekrana sahip olan ürünü, piyasa şartlarında diğer akıllı telefonlar ile kıyaslamak mantıklı gözükmüyor.

vphones8-6

Sahip olduğu boyut itibariyle, üzerine telefon görüşmesi yapabilme özelliği eklenmiş akıllı saat olarak değerlendirileceği düşünülen, dünyanın en küçük akıllı telefonu Vphone S8 şimdilik yalnızca Çin’de satışa sunuldu. Ürünün ilerleyen zamanlarda diğer ülkelere gelip gelmeyeceği konusunda ise henüz netleşmiş bir bilgi bulunmuyor.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.