Ana Sayfa İnceleme Karşınızda Dünyanın En Güçlü Oyun Konsolu ‘Xbox One X’

Karşınızda Dünyanın En Güçlü Oyun Konsolu ‘Xbox One X’

0
Karşınızda Dünyanın En Güçlü Oyun Konsolu ‘Xbox One X’

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden ‘Microsoft’, geçtiğimiz günlerde düzenlediği ‘E3 2017’ etkinliğinde, şirket bünyesinde şimdiye kadar ki en iyi ve halihazırda dünyanın en güçlü oyun konsolu olan ‘Xbox One X’i tanıttı.
Karşınızda Dünyanın En Güçlü Oyun Konsolu ‘Xbox One X’
AMD mimarili, 8-çekirdek, 2.3GHZ işlemciye sahip olan cihazın RAM kapasitesi ise 12GB olarak karşımıza çıkıyor. Saniyede 32Gbps veri işleyebilen bu işlemci, oyun severleri bir çok dertten kurtaracak. Farklılık yaratan bir çok detaya sahip olan konsol aynı zamanda ‘SSAA’ görüntü teknolojisini de kullanıyor. ‘Xbox One X’, bu teknoloji sayesinde mevcut oyunları, grafik işlemcisinde 4K çözünürlükte işleyip, daha düşük çözünürlüklere indirgeyerek oynatabilecek. Bu durum, konsolun düşük çözünürlüklü ekran veya TV’lerde bile yüksek seviyede detay görebilmenizi sağlayacağı anlamına geliyor.

‘Xbox One X’teki diğer kayda değer teknolojiler ise ‘Dolby Amtos’ ve ‘HDR’ desteği olarak karşımıza çıkıyor. Ürün grafik kartı olarak 6 Teraflop gücündeki Polaris mimarili grafik yongası kullanılıyor. ‘RX 480’nin aşırı modifiye edilmiş bu versiyonu, 12GB DDR5 bellek ile yüksek çözünürlüklü oyunlarda bile ciddi bir hız ve detay avantajı sağlıyor.

499$ fiyat etiketiyle 7 Kasım 2017 tarihinden itibaren perakende satışına başlanacak ve 12GB RAM ile gelecek olan konsolda, oyunlar gerçek 4K çözünürlükle oynanabilecek.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Konsol hakkında yayımlanan resmi trailer (fragman) videosuna aşağıdaki linkten ulaşabiliyorsunuz:


Trailer’da yer alan detaylar, ‘Xbox One X’in ‘Forza Motors 7’ oyununda bile saniyede 60 kareden Ultra HD (4K) çözünürlüklü grafiklerde hiçbir takılma olmadan çok başarılı bir performans sergilediğini görebiliyorsunuz.


Microsoft’un kar hedefi gütmeyeceğini açıkladığı şimdiye kadar ki en güçlü oyun konsolu olan ve oyunseverler arasında büyük heyecan yaratan ‘Xbox One X’i deneyimlemek için biz de sizler gibi sabırsızlanıyoruz.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA