Ana Sayfa Haberler Kablosuz Sınırlı Bağlantı Sorunu Windows 7

Kablosuz Sınırlı Bağlantı Sorunu Windows 7

0
Paylaş

Kablosuz ağ bağlantısı simgeniz üzerinde “Sınırlı Bağlantı veya Sınırlı erişim” uyarısı alıyorsanız bilgisayarınızın kablosuz ağ kartında, wi-fi şifrenizde veya modeminizde bu uyarıyı almanıza sebep olan bir sorun vardır. Modemi kapatıp 5 saniye sonra tekrar açınız. Modemin üzerindeki ışıklar yanınca bağlantını durumunu tekrar kontrol ediniz. Hala Sınırlı bağlantı uyarısı alıyorsanız. Bilgisayarınızdaki kablosuz profili kaldırıp yeniden bağlanmak için aşağıdaki işlemleri uygulayınız.

Uyarı: Bu işleme başlamak için, daha önce oluşturduğunuz kablosuz ağ şifrenizi biliyor olmanız gerekmektedir.

Profil temizliği: Bilgisayarınızın sağ alt köşesindeki kablosuz ağ bağlantı simgesine sol ya da sağ tuşla  tıklayıp “Ağ ve Paylaşım Merkezini Aç” seçeneğine tıklayınız.

w7-1

w7-2

Ağ ve Paylaşım Merkezi sayfasında sol köşede bulunan “Kablosuz Ağları Yönet” seçeneğine tıklayınız.

w7-3

Kablosuz ağları yönet” sayfasında, kullandığınız kablosuz ağ adı simgesinin üstüne sağ tıklayarak “Ağı kaldır” seçeneğine tıkladıktan sonra, ağı kaldırmak isteyip istemediğinizi soran seçeneği onaylayıp, sonra “Ağ ve Paylaşım Merkezi” sayfasını tekrar açınız.

w7-4

w7-5

“Ağ ve Paylaşım Merkezi” sayfasında “Bir Ağa Bağlanın” seçeneğine tıklayınız.

w7-6

Açılan pencereden kendi kablosuz ağ adınıza çift tıklayarak, çıkan şifre ekranına kablosuz ağ şifrenizi girerek bağlanınız.

w7-7w7-8

Uyarı: Bağlanamamanız durumunda güvenlik yazılımınızın ağ bağlantınızı koruma altına almış olma ihtimaline karşılık, devre dışı bırakınız. Bağlantını durumunu tekrar kontrol ediniz.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.