Ana Sayfa Haberler Kablosuz bağlantımda hız sorunu yaşıyorum çaresi nedir?

Kablosuz bağlantımda hız sorunu yaşıyorum çaresi nedir?

1
Paylaş

Modemin Bulunduğu Konumu Önemli;

Kablosuz bağlantıyı sağlayan modem ile internet bağlantısı veren cihazlar arasındaki mesafe, duvar, koridor vb. engel var ise sağlıklı wi-fi sinyali ulaşmıyor. Sinyal ulaşmadığı gibi wi-fi bağlantı sağlıklı gelmiyor ve gelmediği gibi hız sorunu, kopma sorunu yaşatıyor. Modemi kullandığımız yer-konum önemli. ( Sinyali sağlıklı alamadığımız yerde Router sinyal güçlendirici şart)

hiz-1

Modemin Doğru Kanalda bağlantı verdiğini kontrol edelim;

Ev ya da iş yerinizde çevrenizdeki çoğu kişi kablosuz bağlantıyı kullanmakta. Aynı kanal aralığında çakışma olduğunda kesinti ve bağlantı sorunu yaşatmakta. Ayrıca modem yanında herhangi telsiz telefon, fax, elektronik cihazlar bile aldığınız sinyale birer etmendir. Modemde kanal değişikliği ve modemin yanında elektronik cihazlar var ise uzaklaştırmanızı önermekteyiz. Çevrenizde wi-fi kanal aralıklarını ve kullananları görmek için WifiInfoView programı kullanabilirsiniz.

hiz-2

Kablolu bağlantıyı kullanma imkanınız var ise;

Kablosuz bağlantı daha avantajlı gelmekte; kablo kirliliği olmasını istemezsiniz ve evinizin her yerinde wi-fi bağlantıyı kullanmak daha rahat gelir.

Aslında kablolu bağlantı verimli internet, yüksek internet ve ping düşüklüğü yaşatmaz. Oynadığınız online oyun var ise kesinti yaşatmaz, internette rahat gezinti yaparsınız.

Wi-fi sinyali ara ara kesinti kopma sorunu verdiği için oynadığınız oyun kalitesini düşürür, internette sağlıklı gezinti yapamaz duruma gelebiliriz.

hiz-3

İnterneti paylaştığınız cihazlar yavaşlık sağlayabilir.

hiz-4

Arka planda kullanılan programları devre dışı bırakalım.

Modeminizin son güncel yazılımının yüklü olduğundan emin olalım.

Servis sağlayıcınızdan sağlıklı internet aldığınızdan emin olalım.

 

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

1 Yorum

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.