Ana Sayfa Haberler Kablosuz Bağlantım Sık Sık Kesiliyor – Kablosuz Sinyal Seviyesi Çok Düşük

Kablosuz Bağlantım Sık Sık Kesiliyor – Kablosuz Sinyal Seviyesi Çok Düşük

0
Paylaş

Kablosuz bağlantınız sık sık kopuyor veya sinyal seviyesiniz çok düşük ise, aşağıdaki işlemleri yaparak sorunu çözebilirsiniz.

Bu işlemi kablosuz özelliği olan birçok modemde gerçekleştirebilirsiniz. Biz örnek olarak basit arayüze sahip olan AirTies modemlerinden yola çıkarak bilgi verdik.

Bilgisayarınızda kullandığınız Web tarayıcı programını (Internet Explorer, Mozilla Firefox vb.) çalıştırınız.

Web tarayıcınızın “Adres” kısmına cihazınızın Web arayüzünün varsayılan adres olan http://192.168.2.1 adresini yazıp “Enter” a basınız.

sinyal-2

Cihazınızın web arayüzünün “Giriş Ekranı” gelecektir. Bu ekranda giriş için kullanıcı adı ve şifre isteyen bir iletişim kutusu göreceksiniz. Cihazınızın varsayılan olarak kullanıcı adı “admin” şifresi ise “ttnet” şeklindedir. Bu bilgileri girip “Tamam” tuşuna basarak giriş yapabilirsiniz.

AYARLAR ana menüsü altında sol taraftaki “KABLOSUZ” ana menüsü altında “Kanal ve SSID” başlıklı ekranı açınız.

Kanal” alanında modeminizin yayın yapacağı kanalı (frekans) seçebilirsiniz. Kanal  değeriniz varsayılan olarak “Auto” modda gelecektir. Kanal değişikliği için 1, 6, 11 kanallarından birini seçmeniz tavsiye edilir. Her seçim sonrasında “Uygula” butonuna basıp kablosuz yayın kalitesini test ediniz. Çözüm olmazsa diğer kanalı seçerek devam ediniz. Bu bölümde lütfen başka bir ayar değiştirmeyiniz.

sinyal-3

ADSL modeminizin yanında telsiz telefon veya dect telefon varsa yerlerini değiştiriniz.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin