Ana Sayfa İnceleme İstanbul’da Trafiğe Takılmadan Ulaşımın En Kolay Yolu ‘Metro İstanbul’ Uygulama İncelemesi

İstanbul’da Trafiğe Takılmadan Ulaşımın En Kolay Yolu ‘Metro İstanbul’ Uygulama İncelemesi

0
Paylaş

Ülkemizin en kalabalık şehirlerinden biri olan İstanbul’un en büyük problemlerinden biri de hiç şüphesiz trafik sorunudur. Günümüzde belediyeler büyük şehirlerde modern çağın kaçınılmaz sorunlarından biri olan trafik sorununu, modern çağın teknolojilerini kullanarak çözmeye çalışıyorlar. Trafik sorununa rağmen hızlı bir şekilde toplu ulaşım konusuna şimdiye kadar getirilen en büyük çözüm olan yeraltı raylı ulaşım sistemi Metro son yıllarda İstanbul’daki ağını genişleterek şehrin hemen hemen her noktasına yayıldı diyebiliriz.

Biz de sizler için İstanbul’daki raylı ulaşım sistemleri hakkında bilgi edinebileceğiniz, fikir ve görüşlerinizi iletebileceğiniz ya da gitmek istediğiniz yere, yeraltı raylı ulaşım ile nasıl gidebileceğinizi gösteren akıllı uygulama Metro İstanbul’u inceledik.

Uygulamayı, cihazınızın uygulama marketinden ücretsiz şekilde yükleyebiliyorsunuz.

Uygulamanın ana ekranında 5 farklı menü bulunuyor. Bu menüler Sefer Tarifesi, En Yakın İstasyon, Hat Şeması, Müşteri Hizmetleri, Ulaşım A.Ş Hakkında şeklinde listeleniyor.

Sefer Tarifesi menüsünden, yolculuğa başlamak istediğiniz istasyondan, gideceğiniz istasyonu seçebiliyorsunuz. İlgili seçimin ardından en yakın tren saati/süresi karşınıza gelecektir.

En Yakın İstasyon menüsünden sizlere en yakın Metro istasyonuna ulaşabiliyorsunuz.

Hat Şeması bölümünden İstanbul’da bulunan tüm metro hatlarının genel krokisine ulaşabiliyorsunuz.

Müşteri Hizmetleri menüsünden Metro İstanbul ile ilgili tüm dilek ve görüşlerinizi müşteri hizmetlerine iletebiliyor, başvurularınızın durumunu görebiliyorsunuz.

Ulaşım A.Ş Hakkında menüsünden ise Metro İstanbul ile ilgili tüm bilgilere erişebiliyorsunuz. Bu bilgiler arasında Bilet Fiyatları, Kayıp Eşya bildirimi ve metro ile ilgili basında çıkan haberler hakkında bilgi edinebiliyorsunuz.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.