Ana Sayfa Haberler iPhone X Üretimi Durduruluyor mu?

iPhone X Üretimi Durduruluyor mu?

0
iPhone X Üretimi Durduruluyor mu?

Teknoloji kulislerinde uzun süredir dolaşan dedikodulara göre, Apple tarafından şirketin 10. yıl şerefine üretilen iPhone X modelinin üretimi yakın bir tarihte sonlandırılacak. Apple tarafından 10. yıl etkinliklerinde çok büyük umutlarla lansmanı yapılan ürünün, aradan birkaç ay geçmesinin ardından üretiminin sonlandırılacak olma sebebi, hayal kırıklığı yaratan satış grafiği ve iPhone 8 Plus’a yapılacak olan yatırımlar olarak gösteriliyor.

iPhone X Üretimi Durduruluyor mu?

Akıllı telefon pazarında yaptığı doğru analiz ve tahminlerle adından sıkça söz ettiren KGI Securities Analisti Ming-Chi Kuo tarafından ortaya atılan bu iddaaya göre iPhone X üretimi en geç yaz aylarının başında sonlandırılacak. Şirket tarihinde birçok ilklere sahne olan 10. yıl lansmanlarında, Apple tarafından 3 büyük model tanıtılmasının da satış rakamlarına oldukça etki ettiği düşünülüyor. Geçtiğimiz yılki satış grafikleriyle kıyaslandığında, iPhone satış rakamlarında gözle görülür bir artış olsa da, iPhone X’in genel skoru tam anlamıyla hayal kırıklığı diyebiliriz.

iPhone satış adetlerinde önemli bir pay sahibi olan Çin’li elektronik tüketicilerinin, iPhone X’in tasarımında ön kısımda yer alan çentik şeklindeki polarize alanın, ürün ekranını küçülttüğünü düşünmeleri, bu nedenle ürünü beğenmemeleri ve bu model yerine iPhone 8 Plus’ı tercih ediyor olmaları da, modelin satış grafiğinin diplerde yer almasında en önemli etkenlerden biri olarak gösteriliyor.

Bütün bunlara rağmen Ming-Chi Kuo’ya göre Apple, 2018’in ilk çeyreğinde iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X modellerine ciddi yatırımlar yaparak ürün satışlarını %5 oranında artırmayı hedefliyor.

 

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.