Ana Sayfa Destek iPhone Açılmıyor mu? iPhone’nu Yeniden Başlatmanın 5 Hızlı Yolu!

iPhone Açılmıyor mu? iPhone’nu Yeniden Başlatmanın 5 Hızlı Yolu!

4

Listedeki sorunlardan herhangi birine bakıyorsanız, bu makalenin ilerleyen bölümlerinde verilen ipuçlarını izleyerek iPhone‘unuzu düzeltebilirsiniz.

 • Yanıp sönen Apple logosu
 • Beyaz ekran
 • Apple logosu (üzerinde) takılma
 • iPhone mavi ekran
 • iOS güncellemesinden sonra iPhone açılmıyor
 • iPhone yeniden başlatılmıyor
 • iPhone Apple logosunu açmıyor
 • iPhone, Jailbreak sonrasında açılmıyor
 • iPhone, önyükleme döngüsünde sıkışmış

İyi haber, bu sorunların çoğunun bir Apple Store‘u ziyaret etmeden evde düzeltilebilmesi. iPhone‘unuzu açmak ve düzeltmek için başvurabileceğiniz birkaç hızlı ipucu:

1) Şarja bırakın ve bekleyin

Yanıt vermeyen bir iPhone‘undaki sorunun en yaygın nedenlerden biri, boşalmış pil. Telefonunuzu uzun bir süre kullanmadıysanız ve şimdi açılmıyorsa, açılma gücüne (şarj) sahip olma ihtimali yoktur.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Şarj etmek için takın ve orijinal Apple ışıklandırma kablosunu kullanın. Normalde, birkaç dakika sonra iPhone‘unuzda şarj etme ekranını neredeyse boş bir pil ile göreceksiniz.

iPhone Açılmıyor mu? iPhone'nu Yeniden Başlatmanın 5 Hızlı Yolu!

Ekran görüntülenirse, iPhone‘unuz belirli bir seviyeye kadar şarj edildikten sonra otomatik olarak açılacağı için korkulacak bir durum yok demektir.

iPhone‘unuz şarj ettikten sonra bile açılmazsa bir sonraki ipucuna geçebilirsiniz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

 

2) iPhone’u Sıfırla (Hard Reset)

iPhone‘unuz yazılımla ilgili sorunlarla karşı karşıyaysa, sıfırlama işlemi ile düzeltilebilecek sorunlar olabilir.

iPhone‘da sıfırlama (hard reset) kullanıcı verilerini silmez. iPhone‘da sıfırlama (hard reset) RAM‘i temizler ve bazı alakasız işlemleri sonlandırır, ancak kullanıcı verilerine karışmaz.

iPhone‘u nasıl sıfırlayacağınızı merak ediyorsanız, aşağıdaki adımları izleyin.

iPhone 6s ve daha eski modeller için:

 • Apple logosu görünene kadar ana menü düğmesine ve güç düğmesine 20 ila 30 saniye birlikte basın.

iPhone 7 ve üstü modeller için:

 • Apple logosu görünene kadar güç düğmesine ve ses kısma düğmesine aynı anda basın.

Apple logosu göründükten sonra, iPhone‘unuz normal olarak başlayacak ve ‘iPhone’unuz açılmıyor’ sorunu çözülecek. Çözülme ise, iPhone‘unuzu açmak için bir sonraki ipucuna gidebilirsiniz.

 

3) Şarj Kablosunu ve Adaptörünü Değiştirmeyi Deneyin

Önceki işlem sizin için çalışmadıysa, iPhone‘unuzu şarj ettiğiniz şarj kablosunu veya adaptörünü değiştirmeyi deneyebilirsiniz. Şarj kablonuzun çalışmayı durdurması ve iPhone‘unuzun şarj olmasının önlenmesi mümkündür. Kablo / adaptörünüzü başka bir iOS cihazla deneyebilir veya tamamen değiştirebilirsiniz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

4) iTunes ile Restore

iPhone‘unuz açıksa ancak açılışta takılı kalıyorsa veya başlangıçta kırmızı veya mavi ekran görünüyorsa, iPhone‘unuzda iTunes‘u kullanarak iOS‘u yüklemeniz gerekir.

 • iPhone‘unuzu, yüklü en son iTunes sürümüne sahip bir bilgisayara bağlayın.
 • iPhone 8 veya üstüSes Açma ve Ses Kısma tuşlarına hızlı bir şekilde art hızlı bir şekilde birbiri ardına basın ve bırakın. Ardından, ekranda kurtarma modu görününceye kadar yan düğmeye basılı tutun.
 • iPhone 7 veya 7 Plus için, iTunes kurtarma modunu görene kadar güç ve ses kısma düğmelerine aynı anda basın.
 • iPhone 6 veya daha alt modeller için, kurtarma moduna girene kadar home (ana menü) ve güç düğmelerine birlikte basmaya devam etmeniz gerekir.

 • Kurtarma modundayken, iTunes tarafından onay istendiğinde ‘Güncelle’ butonuna tıklayın. İOS, iPhone‘unuza yeniden yüklenir ve telefonunuz normal şekilde açılır.

‘Güncelle’ seçeneğini seçerseniz, kişisel verilerinizde herhangi bir kayıp olmaz. Ancak, ‘Geri Yükle’ seçeneğini seçerseniz, iPhone‘unuzda depolanan tüm veriler silinir.

 

5) Apple Desteğine Başvurun

Yapılan tüm işlemlere rağmen cihaz açılmıyorsa, her zaman Apple desteğine başvurabilirsiniz. Telefonunuz garanti kapsamındaysa veya bir AppleCare planınız varsa, iPhone‘unuz (fazla) para harcamadan eski haline gelecektir.

Teknoloji, hatalara eğilimlidir ve iPhone‘lar istisna değildir. İPhone‘un fiyatı ve 1000$’lık markayı geçen en son iPhone Xs Max‘in fiyatlarındaki hızlı artış göz önüne alındığında,  çalışmayı durduran bir iPhone, iPhone sahibi için gerçek bir acı anlamına gelebilir. Neyse ki yukarıda verilen ipuçları, açılmayan iPhone‘unuzun yeniden açılmasına yardımcı olabilir 😊

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

4 YORUMLAR

 1. o kadar denedim uğraştım yapamadım,apple aradım bana en yakın servisi tavsiye ettiler yönlendirmesi dahilinde aradım sağolsun arkadaşlarda iyi yardımcı oldular konuya hakimdiler eğerki sorun yaşıyosanız tavsiye edebilirim firma isimleri (vk bilişim) di iyi günler inşallah yardımcı olmuşumdur

Comments are closed.