Ana Sayfa Destek iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus Hard Reset

iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus Hard Reset

0
Paylaş

iPhone 8 serisinde ‘Home Tuşu (Ana Menü Butonu)’ bulunmadığından dolayı bu cihazlarda artık recovery (reset atma), ekran görüntüsü alma gibi işlemler, ses tuşları ve ekran kilitleme tuşu gibi fonksiyon tuşları yardımı ile gerçekleştirilmektedir. Apple bu konu ile ilgili, cihazlarda nasıl hard reset yapılması gerektiği hakkında gerekli açıklamayı yaptı. Yazımızda, cihazda herhangi bir donma, takılma durumu söz konusu olduğunda belirteceğimiz tuş kombinasyonu ile nasıl reset (recovery) yapabileceğinizi anlatacağız.

 

iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus Hard Reset

Cihazınızı resetlemeden önce yedeklemeniz her zaman tavsiye edilir.

 

Yedekleme işlemi için telefonunuzdan sırasıyla Ayarlar’ ⟶ ‘Genel’ ⟶ ‘Depolama ve iCloud’ ⟶ ‘Depolama Alanını Yönet’ ⟶ ‘Yedeklemeler’ menülerine giderek, cihazınızın bir yedeğini iCloud hesabınıza yedekleyebilirsiniz. Büyük boyuttaki fotoğraf ve videolarınızı ise bilgisayarınıza yedekleyebilirsiniz.

 

Anlatacağımız bu yöntemler iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modelleri için geçerlidir.

 

  • iPhone 7 veya iPhone 7 Plus cihazınız açık iken donma veya takılma, yavaşlama gibi bir durum söz konusu olduğunda öncelikle Güç Tuşu (ekran kilitleme, telefon açma kapatma)  ve hemen ardından Ses Kısma tuşuna aynı anda basılı tutuyoruz.

  • Cihazın ekranında Apple logosu gelene kadar bekliyoruz ve Apple logosunu gördükten sonra tuşları bırakıp, geri kalan işlemi cihazın tamamlamasını bekliyoruz. Cihaz açıldıktan sonra rahatlıkla kullanım gerçekleştirebiliriz. Sorun devam etmesi durumunda, tabi ki, cihazın yetkili servisi ile görüşülmesi gerekmektedir.

 

Aynı yöntem ile iPhone 8 ve iPhone 8 Plus modellerinde bu işlemi uyguladığımızda acil arama özelliği aktif hale geldiğinden dolayı, bu modeller için farklı bir yol izleyerek resetleme işlemimizi yapacağız.

 

iPhone 8 ve iPhone 8 Plus modellerinde hard reset işlemini için aşağıdaki adımları izleminiz yeterli:

 

  • Telefonumuzun önce Ses Açma tuşuna hızlı bir hamle ile basıp bırakıyoruz ve hemen ardından aynı hızla Ses Kısma tuşuna basıp bıraktıktan sonra Güç (Power) Tuşu’na (Açma-Kapatma Butonu) basılı tutup Apple logosu gelene kadar bekliyoruz.

 

  • Apple logosu geldikten sonra Güç (Power) Tuşu’nu bırakıyoruz ve cihazımızın açılmasını bekliyoruz. İşlem (recovery) tamamlandıktan sonra cihaz açılacaktır. Herhangi bir işlem yapmamıza gerek yok. Apple cihazımız açıldıktan sonra rahatlıkla kullanım gerçekleştirebiliriz.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.