Ana Sayfa Haberler iPhone 3 veya 3g S ile bilgisayarı internete bağlamak.

iPhone 3 veya 3g S ile bilgisayarı internete bağlamak.

0

iPhone’larda Wi-Fi hotspot iphone 4 ve üzerinde bulunmaktadır. İphone 3G S ve altı versiyonlarda kablo veya bluetooth üzerinden bağlantı kurulabilir.

 

Önemli!

 

  • Kişisel erişim noktası cihaz menüsünde yoksa; ayarlardan “Hücresel Veri“nin açık olduğunu kontrol ediniz.
  • “Hücresel Veri” açık olmasına rağmen “Kişisel Erişim Noktası” yine yoksa cihazın “Ağ Ayarlarını Sıfırla“mayı deneyiniz.
  • Ağ ayarlarını sıfırladıktan sonra APN ayarlarının doğruluğunu ve Hücresel Veri’nin açık olup olmadığını tekrar kontrol ediniz.
  • Kullanılan operatör Vodafone ise APN kısmına iphone, kullanıcı adı ve şifre kısmına da vodafone yazarak tekrar deneyiniz.

Neler gerekli?

  • iTunes yüklü bir bilgisayar. (Kablo ile bağlanılacaksa iTunes yüklü olması gerekir)
  • Bluetooth ile bağlantı kurulacaksa iTunes’in yüklü olmasına gerek yok. Sadece bilgisayarın Bluetooth driverlarının, bilgisayara eksiksiz kurulması gerekli.

Nasıl yapılır? İphone 3G S

Menü / Ayarlar / Genel / Ağ kısmına geldikten sonra Hücresel veri‘nin açık olup olmadığı kontrol edilir. Hücresel veri açıldıktan sonra, ekranı aşağı doğru kaydırarak, Kişisel erişim noktası kısmına giriş yapılır. iPhone kablo ile bilgisayara bağlıyken Kişisel erişim noktası aktifleştirilir.

iOS 5 ve üzeri versiyonlarda; Menü / Ayarlar / Genel / Hücresel kısmına geldikten sonra Hücresel veri‘nin açık olup olmadığı kontrol edilir. Hücresel veri açıldıktan sonra, ekranı aşağı doğru kaydırarak, Kişisel erişim noktası kısmına giriş yapılır. iPhone kablo ile bilgisayara bağlıyken Kişisel erişim noktası aktifleştirilir.

Bilgisayar gerekli driverları yükledikten sonra bağlantı kurulur.

 

KABLO İLE BAĞLANTI KURMA

1. AYARLAR

iphoneusbtethering1

 

2.GENEL

iphoneusbtethering2

 

3.Ağ veya Hücresel Not: iOS 5 ve üzeri versiyonlarda Hücresel olarak geçmektedir.

iphoneusbtethering3 iphoneusbtethering7

4.HÜCRESEL VERİ AKTİFLEŞTİR Not: iOS’in bazı versiyonlarında 3G’yi etkinleştir olmayabilir.

iphoneusbtethering4 iphoneusbtethering8

 

5. MENÜ / AYARLAR / GENEL / AĞ veya Hücresel kısmından “Kişisel Erişim Noktası”nı aktifleştir. Not: iOS 5 ve üzeri versiyonlarda Ayarlar / Kişisel Erişim Noktası kısmından da açabilirsiniz.

iphoneusbtethering6

Kişisel Erişim Noktası’nı etkinleştirdiğinizde aşağıdaki gibi, saat’in hemen altında mavi alan karşınıza çıkar.Kişisel Wi-Fi Erişim Noktası : 1 Bağlantı, Buradaki Wi-Fi ifadesi kafanızı karıştırmasın kablo ile bağlansanızda bu yazı çıkabiliyor.

iphoneusbtethering6

BLUETOOTH İLE BAĞLANTI KURMA (WİNDOWS 7)

 

Not: Bu işlemlere başlamadan önce telefondan Kişisel Erişim Noktası açık hale getirilmelidir. Bunu Menü / Ayarlar / Genel / Ağ kısmında bulunan “Kişisel Erişim Noktası” seçeneğinden yapabilirsiniz.

1. Bilgisayarda sağ alt köşedeki Bluetooth simgesine tıklanır ve Aygıt Ekle seçilir.

ipbluetooth.1

2. Karşımıza gelen ekranda iPhone bulunur. Bulunduktan sonra telefon seçilir ve ileri butonuna basılır. Not: iPhone’un bulunabilmesi için iPhone’da Bluetooth’u açmanız gerekir. Bunu; Menü / Ayarlar / Genel / Bluetooth kısmından yapabilirsiniz.

ipbluetooth.2

3. İleri butonuna bastıktan sonra karşınıza aşağıdaki ekran gelecektir. Bu ekrandaki kodu eşleştirme işlemi için iPhone’da karşımıza gelen ekrana girip Eşle diyoruz.

ipbluetooth.3

ipbluetooth.12

4. Bu işlemden sonra Windows gerekli Driver’ları yüklemeye başlayacak ve “Bu aygıt, bu bilgisayara başarıyla eklenmiş.” yazısı çıkacak.

ipbluetooth.4

ipbluetooth.5

Yukarıdaki pencere ile işimiz kalmadığı için kapatabilirsiniz.

Eşleştirme işlemi bittikten sonra iPhone Bluetooth menüsünden bilgisayarınızın isminin yanındaki “Bağlı değil” yazısının üzerine dokunarak bağlantı kurulmalıdır. Bluetooth Menüsü; Menü / Ayarlar / Genel / Bluetooth

ipbluetooth.5_1

5. Eşleştirme işlemi başarı ile yapıldıktan sonra yine sağ alt köşede bulunan Bluetooth işaretine tıklayıp “Bluetooth Aygıtlarını Göster” seçneğine tıklıyoruz.

ipbluetooth.6

6. Karşımıza gelen ekranda telefon simgesine sağ tıklayıp “Bağlanırken Kullan / Erişim Noktası” seçeneğine tıklıyoruz.

ipbluetooth.8

7. Bağlantı kurulduğunda “Ağ Konumu Ayarla” ekranı gelecektir. Bu ekrandan istediğinizi seçin. Ben genelde Ortak Konum’u seçiyorum.

ipbluetooth.9

8. Bağlantımız başarılı bir şekilde yapıldı, artık internete girebilirsiniz. Bunu anlamak için ağ bağlantıları ekranından kontrol yapılabilir veya telefonun ekranından kontrol edilebilir. Aynı kablolu bağlantıda olduğu gibi telefonun ekranı aşağıdaki gibi olacaktır.

ipbluetooth.13

 

ipbluetooth.10

 

9. Bağlantıyı kesmek için Ağ Bağlantıları ekranından veya Bluetooth Aygıtları ekranından telefon simgesi üzerinde sağ tık yapılarak “Aygıt Ağı Bağlantısını Kes” seçeneği seçilebilir.

ipbluetooth.11

 

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.