Ana Sayfa Destek iPhone 11 Pro – Güçlü Özellikler, Yeni Nesil Kamera Seti ve Daha...

iPhone 11 Pro – Güçlü Özellikler, Yeni Nesil Kamera Seti ve Daha Fazlası!

0

Apple, gelecek nesil iPhone’lar için normal sürüm zaman çizelgesinde önemli bir değişiklik yapmazsa, yeni akıllı telefonların önümüzdeki haftalarda açıklanmasını bekleyebiliriz. Bahsettiğimiz, yeni nesil iPhone’lar olduğu için, donanımı ve özellikleriyle ilgili sayısız söylenti olması kimse için şok olmamalı veya kimseyi şaşırtmamalıdır. Ancak, analistler ve teknoloji portalleri tarafından desteklenmiş gibi görünen tek söylenti, Apple’ın ‘Pro’ olarak adlandırılacak özel bir iPhone 11 sürümü başlatmayı planladığı yönünde.

 

iPhone 11 Pro

Yeni, ileri teknoloji iPhone hakkında not etmek ve dikkat çekmek istediğimiz ilk şey, adındaki “Pro”. Apple, en güçlü cihazlarını “Pro” olarak adlandırma geleneğine sahiptir; örneğin Mac Pro, MacBook Pro, iPad Pro ve iMac Pro. Ancak, bu takma sıfat bir iPhone için şimdiye dek hiç kullanılmadı. Bu nedenle, özellikle bu akıllı telefonun Apple’ın amiral gemisi olma unvanına sahip olacağından, iPhone 11 Pro için beklentiler çok yüksek.

 

Yeni Kamera Teknolojisi

Yeni çıkacak Apple ürünlerini öngörme konusunda mükemmel bir sicile sahip olduklarından bahsetmek zorunda olduğumuz Bloomberg’de yayınlanan bir habere göre iPhone 11 Pro, yeni bir kamera ile satışa sunulacak. Bloomberg’de yayınlanan haberde, iPhone 11 Pro’nun 3’lü kamera seti ile çıkacağı belirtiliyor. Bu kamera seti, iPhone 11 Pro kullanıcılarının inanılmaz resimler çekmesini mümkün kılacak ultra geniş açılı mercekle donatılmış üçüncü bir sensöre sahip olacak.

 

Fotoğraflar (Photos) Uygulaması için Yapay Zekâ

iPhone 11 Pro’nun yeni kamera teknolojisi ile ilgili en ilginç şeylerden biri, akıllı telefonun aynı anda 3 görüntü yakalaması ve ardından kareyi (resmi – fotoğrafı) ayarlamak ve görüntüden birisinin veya bir şeyin kesilip kesilmediğini öğrenmek için AI (yapay zekâ) teknolojisini kullanması. Sadece bu değil, aynı zamanda AI (yapay zekâ) kullanımıyla iPhone 11 Pro’nun kameraları, normalden daha yüksek çözünürlükte fotoğraflar çekebilecek.

 

Düşük Işık Performansı

Yeni kamera seti ilgili harika olan başka bir şey de, düşük ışıklı ortamlarda daha iyi performans göstermesi. Bu, Google’ın “Gece Görüşü (Night Sight)” ile rekabet etmek için özel olarak tasarlanmış bir iOS özelliği için, yardımcı bir özellik olacak.

 

Düzenleme Araçları

iPhone 11 Pro kamera seti ile ilgili son olarak ele almak istediğimiz şey, Apple’ın kullanıcılara, yeni araçlara ve video geliştirme (ve düzenleme) araçlarına erişim hakkı verecek olmasıdır. Örneğin, iPhone 11 Pro kullanıcıları, çektikleri fotoğraf veya video akıllı telefona kaydedilirken rötuş yapabilir, efekt uygulayabilir, renkleri değiştirebilir, videoyu yeniden düzenleyebilir ve kırpabilir.

11858 teknik destek
11858 teknik destek
11858 teknik destek
11858 teknik destek

 

Donanım

Buraya kadar, iPhone 11 Pro’nun sunduğu kamera setini ve özelliklerini ele aldık; şimdi, diğer donanımlar hakkında bilgi verelim. iPhone’lar, süper hızlı performans sunmasıyla ünlüdür ve iPhone 11 Pro’nun, Apple’ın şimdiye kadar ürettiği en güçlü akıllı telefon olması bekleniyor. Sızdırılan bilgilerden, iPhone 11 Pro’nun sunduğu tüm özellikleri içeren bir liste hazırladık; böylece akıllı telefonun performansları hakkında iyi bir fikir edinebiliriz.

 

Ters Kablosuz Şarj

Samsung ve Huawei, bu yılın başlarında ters kablosuz şarj adı verilen yeni bir teknolojiyi tanıttı ve Apple, iPhone 11 Pro ile aynı şeyi yapacak. Bu, iPhone 11 Pro kullanıcılarının, AirPods kulaklıklarını akıllı telefonların arkasına yerleştirerek şarj edebilecekleri anlamına geliyor. Bu teknolojinin, bir iPhone’u diğerinden şarj etmek için kullanılıp kullanılamayacağını ise henüz bilmiyoruz.

 

Hızlı Şarj

Uzun zamandır iPhone’lara eklenmeyen ve bu nedenle Apple’ın çok eleştirildiği şeylerden biri de, hızlı şarj. Apple, iPhone X ile birlikte hızlı şarj etme desteğini sundu ve şimdiye kadar çıkan söylentiler, Cupertino merkezli teknoloji devinin sonunda iPhone 11 Pro ile de hızlı şarj özelliğini sunacağı yönünde. Ancak bu özellik, iPhone 11 Pro’yu diğer modellerden biraz daha pahalı hale yapacak.

 

Geliştirilmiş Yüz Kimliği (Face ID)

Daha önce iPhone X’ten bahsettik ve bu cihaz kullanıcıların, akıllı telefonlarının kilidini cihaza bakarak açmasını sağlayan Face ID teknolojisinin eklendiği ilk cihazdı. Apple, çok-açılı yeni Face ID sensörünü tanıtarak bu temel özelliği geliştirecek. Bu teknoloji, kullanıcının yüzünü tarayabilecek ve akıllı telefon, doğrudan kullanıcının yüzüne odaklanmayan farklı konum(d)a yerleştirilmiş olsa da, iPhone 11 Pro’nun kilidini açabilecek.

 

AMX İşlemcili A13 Chip

iPhone 11 Pro’nun sunacağı en önemli donanım, tamamen ayrı bir AMX (yardımcı) işlemcisiyle birlikte gelen yepyeni bir A13 işlemcisi. Bu, iPhone 11 Pro’nun AR (Arttırılmış Gerçeklik) ve AI (Yapay Zekâ) özellikleri gibi ağır işlerle ilgilenebilecek ikinci bir işlemciye sahip olacağı anlamına geliyor.

 

5G Desteği Bulunmayacak

iPhone 11 Pro ile ilgili not etmek istediğimiz son şey, ne yazık ki, yeni nesil akıllı telefonun 5G bağlantı desteği sunmayacağı. Bu, Apple için büyük bir problem; çünkü en büyük rakibi olan Samsung, yeni Galaxy Note 10’a 5G bağlantı özelliği ekledi. Öte yandan, ABD ağ taşıyıcılarının (sunucularının) hala büyük bir 5G ağı uygulamalarına sahip olmadıklarını ve bu nedenle yeni teknolojinin gerçekten de tüm potansiyelini kullanamayacağını belirtmek zorundayız. Bununla birlikte, Apple yakın zamanda Intel’in modem chip bölümünü satın aldı ve 2020 yılına kadar 5G chip üretmeye başlayacak.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA