Bu yazımızda sizlere iPhone iTunesi görmüyor sorunu çözümü hakkında detaylı işlem adımlarını anlatıyoruz.

İphone telefonunuzda veri yedekleme yapmak istediğinizde bilgisayar ile bağlantı yapmanız gerekiyor. Bilgisayara bağlantısı yaptığınızda iTunes uygulaması ile kullanım yapılmaktadır. Ancak bazı durumlarda cihaz eşleştirmesi gerçekleşmediğinden telefonunuzu göremezsiniz. iTunes uygulamasında iphone telefonunuz algılanmadığında yedekleme yapamazsınız. Bizlerde bu yazımızda sizlere iPhone iTunesi görümüyor sorunu çözümü hakkında detaylı bilgilendirmeyi planladık.

iPhone’u Bilgisayar Neden Algılamaz?

Eğer bilgisayarınızda yüklü bulunan iTunes programı güncel değilse uygulamayı verimli bir şekilde kullanamazsınız. Böylece cihazı bağladığınızda görünmemesi gibi bir sorun oluşur. Sorunun en büyük sebeplerinden biri sürücü kaynaklıdır. Ancak sürücüyle ilgili kontrolleri yapmadan önce bağlantıları kontrol etmenizi tavsiye ederiz.

Fiziki olarak gerçekleşen temassızlık veya usb portunun çalışmaması gibi bir çok seçenek mevcuttur. Böylece bu seçenekleri eleyerek gittiğimizde daha sağlıklı bir sonuca ulaşırsınız.

11858 teknik destek

iPhone iTunesi Görmüyor Sorunu Çözümü

Sorun çözümü için öncelikle güncellemelerin yüklü olup olmadığını denetleyiniz. Böylece bilgisayarınızda veya telefonunuzda yapılmamış bir güncelleme varsa başlatırsınız.

Güncellemeleri Kontrol Edin

Bu aşamada hem iPhone ve Bilgisayarınızın en güncel yazılıma sahip olduğundan emin olmalısınız. Bilgisayarınızdaki iTunes üst menüde iTunes seçeneğine giderek ardından Güncellemeleri Kontrol Et seçeneğini tıklayarak yapabilirsiniz. IOS cihazınızda ise bu ayarı Ayarlar> Genel> Yazılım Güncelleme seçenekleri ile başlatabilirsiniz.

iphone cihaz ituneste görünmüyor

Sarj Girişi ve USB Portu Kontrol Edin

Bilgisayarınızda deneme yaptığınız USB portu yerine farklı bir USB portuna takarak deneme yapınız. Ayrıca iPhone telefonunuzun sarj girişini sarj ederek kontrol ediniz. Fiziki bir sorundan dolayı bu durumla karşılaşma olasılığınız mevcuttur.

iPhone iTunesi Görmüyor Sorunu İçin Sürücüyü Güncelleme

  1. Aygıt yöneticisine gidiyoruz. Taşınabilir Aygıtlar kısmından cihazınızın üzerinde fare ile sağ tık yapıyoruz.
  2. Sürücüyü güncelleştir” seçeneğini seçiyoruz.
  3. Sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara” seçeneğini tıklayın.
  4. Benim bilgisayarda aygıt sürücüleri listesinden seçmeme izin ver ” i tıklayın.
  5. Disketi Var düğmesini tıklatın .Gözat düğmesini tıklatın. C : \ Program Files \ Common Files \ Apple \ Mobile Device Support \ Drivers klasöründen Usbaapl “ dosyasını çift tıklatın . Windows’un 64 – bit sürümü varsa ( Bu dosya ” usbaapl64 ” olacaktır. ( Bazı bilgisayarlarda C: \ Program Files ( x86 ) \ Common Files \ Apple \ Mobile Device Support \ Drivers klasörüne bakabilirsiniz.)
  6. ” Sürücüyü Yükle ” diyalogunda Tamam seçeneğine tıklayın .

İleri’yi tıklatın ve sürücü yükleme adımlarını tamamlayın . Aygıtın düzgün tanındığını doğrulamak için iTunes’u açın. Böylece iPhone iTunesi görmüyor sorunu çözümü kavuşacağını ümit ediyoruz. Eğer sorun devam ediyorsa telefonunuzda veya bilgisayarınızda farklı bir sorun olabilir. Farklı bir cihaz üzerinden deneme yapmanıza rağmen cihazın gözükmemesi durumu mevcut ise servis ile iletişime geçebilirsiniz.

6 YORUMLAR

  1. teşekkürler işe yaradı fakat bilgisayarımda eskiden telefon mtb olarak görüyordum onu goremiyorum şuan içindeki resimleri felan almak için

  2. bilgisayarım windows 10 her türlü çözüm denedim fakat itunes iphone u algılamıyor başka bir pc de denediğimde çalışıyor

  3. işe yaradı çok teşekkür ederim ne ipad ne iphone görünmüyordu itunes’ta.