Ana Sayfa Haberler iOS Cihazlarda Batarya Değerlerini Görme

iOS Cihazlarda Batarya Değerlerini Görme

0
11858 teknik destek
11858 teknik destek

btsv1

Apple ürünleri olan Iphone, Ipad gibi işletim sistemleri ios olan cihazların hem pil seviyelerini görebilir hem de pil kapasitesinin ne kadar kaldığını öğrenebilirsiniz. Bu sayede pil kapasitesi düştüğünde pil değişim programlarından yararlanarak ücretsiz bir şekilde faydalanabilirsiniz.

Bunun için yapmanız gereken bilgisayar ya da mac kullanıcı iseniz itunes üzerinden işlem yapan iBackupBot programını kurmak.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Şimdi bu işlemi nasıl yapıyoruz bilgisayar kullanıcıları için öğrenelim.

Öncelikle iBackupBot programını bilgisayara indirip kuralım. Cihazınızı bilgisayarınıza data kablosuyla bağlayalımç Sonra programı çalıştıralım.

btsv2

Ekranda daha önceden tanıtılmış cihazların olması olağan bir durum. Siz o anki cihazı bulup üzerine tıklayalım

11858 teknik destek
11858 teknik destek

btsv3

Ana ekranda Cihazla alakalı bilgiler çıkacaktır. Bu kısımdan More Informationu tıklayalım

btsv4

Açılan farklı bir pencerede hem batarya hakkında bilgi alabilir hem de telefon hafızasının kullanım miktarlarını öğrenebilirsiniz. Bu kısımda anlaşıldığı gibi tasarlanan yani fabrika çıkışı 2855 mA olan bir bataryanın kullanım seviyesi 2800 mA olarak neredeyse tama yakın bir değerde. Eğer ki bu kapasite çok aşağılarda ise durumu Apple danışma hattını arayarak değerleri söyleyebilir ve değişim programına girip girmeyeceği bilgisini öğrenebilirsiniz.

btsv5

Genelde değişim programları seri hatası olarak karşımıza çıkmaktadır. Örneğin Iphone 5 kullanıcıların bir serisinde batarya problemi sebebiyle batarya değişimi başlatılmıştır.

 

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA