Ana Sayfa Destek iOS 11’de Uygulamalar Nasıl Silinir? (Resimli Anlatım)

iOS 11’de Uygulamalar Nasıl Silinir? (Resimli Anlatım)

0
Paylaş
iOS 11’de Uygulamalar Nasıl Silinir? (Resimli Anlatım)

ABD’li teknoloji devi Apple tarafından iPhone ve iPad cihazlarda kullanılmak üzere geliştirilen işletim sistemi iOS’un en yeni versiyonu iOS 11’de, cihazınıza yüklediğiniz uygulamaları silmek için yapmanız gereken işlemleri sizler için derledik.

 

Hatırlayacağınız gibi önceki iOS sürümlerinde, silmek istenilen uygulamanın üzerine uzun süre basılı tuttuktan sonra, beliren ‘x’ işareti ile uygulamayı kaldırmak mümkün oluyordu. Ancak iOS’un bu sürümünde (iOS 11) değişen özellikler gereği, cihazınızdan bir uygulama kaldırmak istediğinizde yapmanız gerekenler de biraz değişti.

 

  • Uygulama kaldırma işlemlerine cihazınızın Ayarlar’ menüsüne girerek başlıyorsunuz. Sonrasında ise Ayarlar’ bölümünde bulunan Genel’ menüsüne girmeniz gerekiyor.

iOS 11’de Uygulamalar Nasıl Silinir? (Resimli Anlatım)

  • Bir sonraki ekranda ise açılan bölümlerden iPhone Saklama Alanı’ menüsüne giriyoruz.

  • Son olarak uygulamalar listesinden, kaldırmak istediğimiz uygulamanın üzerine tıklıyoruz ve açılan ekranda bulunan Uygulamayı Sil’ seçeneklerinden birini seçiyoruz. Üstte bulunan seçenek, uygulama üzerinde daha önceden yapmış olduğumuz ayarları kaldırarak uygulamayı App Store’da kullanıma hazır kalacak şekilde kaldırırken; ikinci seçenekteki Uygulamayı Sil’ menüsü, uygulamayı ve üzerinde kayıtlı olan özelleştirmeleri tamamen cihazımızdan silecektir. Tercihinize ve tasarrufunuza göre, iki seçenekten birini seçerek uygulamayı cihazınızdan silebilirsiniz.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.