Ana Sayfa Haberler iOS 11′ ile Birlikte Gelmesi Beklenen Yenilikler

iOS 11′ ile Birlikte Gelmesi Beklenen Yenilikler

0
iOS 11' ile Birlikte Gelmesi Beklenen Yenilikler

Dünyanın en büyük teknoloji şirketi Apple’ın iPhone ve iPad ürünleri için geliştirdiği ‘iOS’ işletim sisteminin en yeni sürümü ‘iOS 11’ çok yakında yayımlanacak. ‘iOS 10’a nazaran daha stabil bir işletim sistemi olması beklenen ‘iOS 11’ ile birlikte gelmesi muhtemel yenilikleri sizler için derledik.

5 Haziran tarihinde düzenlenecek WWDC 2017 etkinliğinde tanıtılacak olan iOS’un en yeni sürümü ‘iOS 11’in görsel tasarımının ‘iOS 7’den beri devam ettiği şekilde düz hatlara sahip olması bekleniyor.

Gece Modu
Kullanıcıların yıllardır beklediği ‘gece modu’ özelliği, ‘iOS 11’ ile birlikte nihayet hayat buluyor. ‘iOS 9’dan beri söylentileri dolaşan bu özellik, günün belli saatlerinden sonra havanın kararmasıyla birlikte ‘iOS’ temanızın kararmasını sağlıyor. Bu, özellik hem pil kullanımınızı en üst seviyelere taşırken hem de gece geç saatlerdeki ürün kullanımlarınızda göz sağlığınızı koruyor.


‘Çift Ekran’ Teknolojisi
‘iOS’un en büyük rakibi ‘Android’ işletim sisteminde yıllardır var olan ve iki uygulamayı aynı anda kullanmanızı sağlayan ‘çift ekran’ teknolojisi, ‘iOS 11’ işletim sistemiyle birlikte ‘iOS’a da geliyor. ‘Çift ekran’ teknolojisi sayesinde iPhone’ununuzda iki ayrı uygulamayı aynı anda kullanabileceksiniz.


Gelişmiş Kontrol Merkezi
‘iOS’ ve ‘Android’ işletim sistemlerinin birbirleriyle yarıştığı en önemli nokta olan ve ‘kepenk menü’ olarak da bilinen ‘ikincil kontrol merkezi menüsü’, ‘iOS 11’ ile en geniş kapsamına ulaşıyor. Kapsam olarak genişleyen kontrol merkezinin tasarımı ise daha yuvarlak hatlarla makyajlanmış şekilde karşımıza çıkıyor.

11858 teknik destek
11858 teknik destek


Geliştirilmiş Siri
Apple’ın dünyaca ünlü sesli asistanı ‘Siri’, ‘iOS 11’ ile geliştirilmiş şekilde karşımıza çıkıyor. Zeka kapasitesi bakımından geliştirilen ‘Siri’, aynı zamanda eklenen ‘Siri Kit’ sayesinde diğer ‘Apple’ aygıtlarını da oldukça etkin bir şekilde kullanmanızı sağlıyor.


Geliştirilmiş Apple Müzik
Dünyaca ünlü çevrimiçi müzik uygulaması Spotify’a rakip olması amacıyla ‘Apple’ tarafından geliştirilen ‘Apple Music’, ‘iOS 11’ ile geliştirilmiş şekilde kullanıcıların beğenisine sunuluyor. Yenilenen ‘Apple Music’ ile birlikte kullanıcılar, birbirlerini takip edebilecek ve çalma listelerini birbirleriyle paylaşabilecek. Ayrıca Spotify’ın, kısa süre içerisinde sistemine sanal ‘Hi-Fi’ desteği eklemesinin kesinleşmesinin ardından ‘Apple Music’in de bu yönde bir adım atarak ‘Hi-Fi’ desteğine sahip olması bekleniyor.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA