Ana Sayfa Haberler iOS 11 ile Birlikte Gelen 5 Can Sıkıcı Yenilik!

iOS 11 ile Birlikte Gelen 5 Can Sıkıcı Yenilik!

0
iOS 11 ile Birlikte Gelen 5 Can Sıkıcı Yenilik!
11858 teknik destek
11858 teknik destek

Dünyanın en büyük ve önde gelen teknoloji şirketlerinden biri olan Apple’ın akıllı telefon ve tabletleri için geliştirdiği işletim sistemi iOS’un merakla beklenen en yeni sürümü ‘iOS 11’, geçtiğimiz Haziran ayında yapılan lansman ile tanıtılmış ve güncelleme Eylül ayı başlarından itibaren kullanıcılara sunulmaya başlanmıştı. Ancak büyük bir heyecanla beklenen, hatta bazı kesimlerde infial yaratan güncellemenin kullanılmaya başlanmasının ardından çok bir zaman geçmeden yeni yazılımın kullanımı hakkında, tüketici şikayetlerinin ardı arkası kesilmiyor. Yakın bir zaman yayımlanacak iOS 11.0.1 güncellemesi ile giderilmesi amaçlanan sorunları listelemek gerekirse:

* Reklam Bombandırmanına Yakalanmanıza Sebep Olan, Yenilenmiş ‘App Store’:

‘iOS 11’ ile birlikte güncellenen yenilenmiş ‘App Store’, kullanım açısından bazı kolaylıkları kullanıcılara getirse de, kullanıcıları neredeyse reklam bombardımanına tutuyor. Genelde birçok uygulama ve oyunun tanıtımını yapan bu reklam videolarından kurtulmak isterseniz, cihazınızın ‘Ayarlar’ menüsünden ‘Otomatik Video Oynatma’ özelliğini kapatmanız yeterli olacaktır. Bu ayarın ‘iOS 11.0.1’ ile varsayılan olarak kapalı modda gelmesi bekleniyor.

* Kontrol Merkezinden Bir Türlü Kapatılamayan Wi-Fi ve Bluetooth Ayarı:

 

Güncelleştirmenin en bariz hatalarından biri olan bu durumda, kontrol merkezi üzerinden Wi-Fi veya Bluetooth’unuzu kapatsanız bile telefon üzerinden gerçekten kapatmış olmuyorsunuz. İlgili opsiyonları tamamen devre dışı bırakmak için, kapatma işlemini ‘Ayarlar’ menüsünde bulunan ‘Bağlantılar’ bölümünde yapmanız gerekiyor.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

* Yerleşik Olarak Gemeyen Facebook ve Twitter:

 

Bugüne kadar yayımlanan hemen hemen her iOS sürümünde yerleşik olarak bulunan iki temel uygulama ‘Facebook’ ve ‘Twitter’, ‘iOS 11’ ile birlikte yerleşik olmaktan çıkıyor. Kullanıcıları App Store üzerinden ‘Twitter’ ve ‘Facebook’ uygulaması yüklemeye sevk eden bu durum oldukça can sıkıyor.

* 32-Bit Desteği Tarih Oluyor:

 

‘iOS 11’ güncellemesi ile birlikte tarih olan 32-bit uygulama modeli, halihazırda kullanmakta olduğunuz birçok mobil uygulamayı kaybetmenize sebep olabilir. İşletim sisteminin hızını artırmak için 32-bit uygulamaların tercih dışı bırakılması, mevcut durumda 32-bit mimari desteği ile çalışan uygulamaları geliştiren birçok uygulama şirketinin yoğun mesai harcamasına sebep olabilir.

* Bir Türlü Bulunamayan Gece Vardiyası Özelliği:

 

Apple dünyasına ‘iOS 10’ ile giriş yapan gece modu özelliği, önceleri yalnızca bildirim ekranıda yer alıyorken; şimdi ise Gece Vardiyası modunu bulabilmek, tam bir işkenceye dönmüş durumda. ‘iOS 11’ ile birlikte, telefonunuzda Gece Vardiyası’nı aktifleştirmek için parlaklık ayarı bölümüne gitmeniz gerekiyor.

 

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA