Ana Sayfa Haberler iOS 11.2.5 Güncellemesi ile Birlikte Gelen Yenilikler!

iOS 11.2.5 Güncellemesi ile Birlikte Gelen Yenilikler!

0
Paylaş
iOS 11.2.5 Güncellemesi ile Birlikte Gelen Yenilikler!

Apple’ın çiçeği burnunda işletim sistemi iOS 11’e yeni bir güncelleme geldi. Yakın zamanda piyasaya sürülecek Apple’ın taşınabilir hoparlörü HomePod için gerekli yazılım desteklerinin de yer aldığı güncelleme ile birlikte iPhone’lara gelen yenilikleri sizler için derledik. Yayımlanan güncelleme, sesli haber merkezi halini alan podcast’ler, hata ve güvenlik düzeltmeleri içeriyor. Bunların yanı sıra müzik ekranınızın da yenilenmesini sağlayan iOS 11.2.5 güncellemesini, cihazınızın Ayarlar menüsünde bulunan Genel sekmesinin altındaki Yazılım Güncelleme menüsü üzerinden Apple cihazınıza yükleyebilirsiniz.

iOS 11.2.5 Güncellemesi ile Birlikte Gelen Yenilikler!

iOS 11’de görülen hataların ardından yayımlanan iOS 11.2.2 de kullanıcı şikayetlerine çözüm olmamıştı. Yayımlanan iOS 11.2.5 güncellemesi ile, gerçekleştirilen hata düzelmelerinin yanı sıra sesli hale getirilmiş ve kullanıcıya göre özelleştirilebilen haber podcast’leri oldukça hoşunuza gidecek. Sesli podcastler üzerinden, tercih ettiğiniz haberlere ulaşırken ilk aşamada yalnızca İngilizce dilini kullanabileceksiniz. Ancak bu durum için üzülmenize gerek yok, çünkü bu durum geçici. Yakın bir zamanda sesli podcast haberlere Türkçe dil desteğinin de gelmesi bekleniyor.

iOS 11.2.5 güncellemesi ile birlikte gelen bir diğer yenilik ise, tüm sesli uygulamaları tek bir ekranda birleştirebilme olanağı. Örneğin Apple TV, Spotif ve web bağlantısı üzerinden takip edilen sesli medyalarının tümünü tek bir sayfada birleştirebileceksiniz. Bunlar dışında güncelleme içerisinde Mesajlar, Mail ve Car Play gibi temel uygulamalar içerisinde yer alan hataları gideren iyileştirme güncellemeleri yer alıyor.

iOS 11.2.5 ile birlikte gelen iyileştirmelerin sağlayacakları bazı yenilikler Apple tarafından şu şekilde sıralandı:

 

  • Telefon uygulamasının çağrı listesinde bilgi eksikliğine neden olan bir sorun giderildi.
  • Bazı mail hesaplarındaki mail bildirimlerinin, yüz tanıma ile iPhone X’in kilidini açarken kaybolma sorunu giderildi.
  • Mesaj konuşmalarının, ekranın dışına çıkmasına neden olan bir sorun giderildi.
  • CarPlay’deki, parkur değişikliği yapıldığında taleplere yanıt verilmemesi sorunu giderildi.

 

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.