Ana Sayfa Rehber İnternet’in Yeni Trendi LIFESTAGE Nedir?

İnternet’in Yeni Trendi LIFESTAGE Nedir?

0
Paylaş

İnternet, çeşitli trendlerden dolayı sürekli gelişim ve değişim içerisinde olan bir alan. Bugün geçerliliği olan bir trend, yarın geçerliğini yitirebiliyor. İlgiyi daima üzerinde tutmak isteyen internet alanlarının, yenilikçi ve sürekli güncellemeye yönelik bir yöntemi kabul etmeleri kaçınılmazlık içeriyor.

“Bu yöntemi en başarılı şekilde uygulayan internet alanı nedir?” sorusunu sorduğumuz zaman, aldığımız cevap Facebook oluyor. Üniversite içi bir internet oluşumu olarak başlayan Facebook, sürekli bir gelişim ve güncelleme desteği ile kısa sürede geniş kitlelerin hayatında önemli bir konuma sahip oldu.

Dâhili ve harici uygulamalarla milyarla ifade edilebilecek bir kullanıcı ağına sahip olan Facebook, etkisini yitirmemek için sürekli çalışma halindeydi. Yeni trendleri takip etti. Yeni oluşumlarla uyumlu hale gelmek için kendisini yeniliklerin takipçisi kıldı. Bu yeniliklerin sonucunda en yeni trend Lifestage’in de Facebook sayesinde oluşması kaçınılmazdı.

lifestage2

Lifestage oluşumundan önce kendi bünyesine Instagram ve Whatsapp’ı dâhil eden Facebook, Lifestage ile lise eğitimi alan gençleri hedef alıyor.

Lifestage’in fikri de bir gence ait. 19 yaşında olan Michael Syman, çocukluğundan beri internetle içli dışlı. 13 yaşında kodlar yazarak ve yazdığı kodları geliştirerek dikkatleri üzerine çekmiş ve ilk yazıp geliştirdiği uygulama sayesinde binlerce dolarla ifade edilebilecek gelire sahip olmuştu. Facebook’un kurucu üyelerinden ve sahibi Zuckerberg tarafından, Facebook oluşumuna davet edilen Michael Syman, Lifestage oluşumuyla liseli gençlerin ilgisini çekebilecek bir internet trendine imza attı.

Lifestage sayesinde, kullanıcılarını daima elinde tutmayan Facebook, Snapchat uygulamasını kullanan kullanıcıları hedeflediğini belirti.

Yalnızca Liselilerin Kullanabileceği Sosyal Ağ Lifestage

Lifestage yalnızca liseli kullanıcılar tarafından kullanılabilecek. Şu an için Amerika Birleşik Devletleri sınırları içerisinde kullanıma başlayan Lifestage kısa sürede dünyayı etkisi altına alacağa benziyor. Deneme aşamaları Amerika Birleşik Devletleri‘nde tamamlandıktan sonra tüm dünya tarafından kullanıma hazır hale gelecek.

Lifestage kullanıcısı olmak için bireysel talepler yeterli olmuyor. Lifestage’in bir lisede kullanımın başlaması için aynı lisedeki 20 lise öğrencisinin Lifestage kullanım talebinde bulunması gerekiyor. Bu talepleri doğrultusunda Lifestage, liseli kullanıcıların kullanımına sunulacak.

lifestage1

Lifestage kullanıcısı olan lise öğrencileri, Lifestage içerisinde kendi hayat hikâyelerini oluşturabilecekler. Çektikleri videoları Lifestage aracılığıyla aynı lisede eğitim aldıkları arkadaşlarıyla paylaşabilecekler. Paylaştıkları videolar hakkında lisedeki arkadaşlarıyla yazışabilecekler. Müzik, film, kitap ve diğer ilgi alanlarını arkadaşlarıyla paylaşabilecek. Ortak ilgi alanlarına sahip oldukları arkadaşları ile bu ilgi alanları hakkında fikir alışverişinde bulunabilecekler.

Beğenilerinin yanında beğenmediklerini de paylaşarak Facebook’ta bulunmayan bir özelliği Lifestage sayesinde kullanabilecekler.

Lise eğitimi alan kullanıcılar Lifestage ile rahatsızlık verdiğini düşündükleri kullanıcıları rapor ederek, Lifestage üzerinden engelleyebilecekler. Böylece lise kullanıcıları için Lifestage daha güvenilir ve kullanışlı bir internet alanına dönüşecek.

Lifestage, diğer Facebook oluşumları gibi güncelleştirme desteklemeleriyle kendisinden uzun yıllar söz ettirmeye çalışacak.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.