Ana Sayfa Haberler Instagram’dan YouTube’a Rakip: IG TV!

Instagram’dan YouTube’a Rakip: IG TV!

0
Paylaş
Instagram’dan YouTube’a Rakip: IG TV!

Dünyanın en popüler sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram, her geçen gün biraz daha artan popüleritesinin yanı sıra yeni projeleri de tüketicilerin beğenisine sunarak yenilikçiliği sürdürmek istiyor. Özellikle Facebook tarafından satın alınmasının ardından deyim yerindeyse uçuşa geçen şirketin teknoloji alanında göz diktiği en son alan ise video portalı oldu. Video portalı alanında hiç şüphesiz en büyük şirket olan YouTube’u hedef tahtasına koyan şirket, YouTube’a karşı atak olarak geliştirdiği IG TV’yi dün itibariyle kullanıma açtı.

Instagram’dan YouTube’a Rakip: IG TV!

Kullanıcı sayısı 1 milyar’a yaklaşan şirket, anlık fotoğraf ve kısa video paylaşımı konusunda hiç şüphesiz sektörün en büyük markası konumunda. Ancak yüklenebilir videolar konusunda daha uzun süreli içeriklere de ev sahipliği yapmak isteyen firma, bu doğrultuda uzunca bir süredir IG TV üzerinde çalışıyordu. Geliştirilmiş yapısı sayesinde 1 saatlik video içeriklerinin de yer alacağı uygulamada tıpkı YouTube’da olduğu gibi kullanıcılara özel kanal alanları bulunacak.

IG TV ile birlikte tüketicilerin nelere kavuşacağını özetlememiz gerekirse:

 

  • Mobil öncelikli: IG TV, insanların telefon kullanım alışkanlıkları doğrultusunda tam ekran ve dikey videolar için tasarlandı.
  • Kolay kullanım: Uygulamaya girildiğinde oynatmaya başladığından arama yapmayı gerektirmiyor.
  • Kaliteli içerik: IG TV, Instagram ağı üzerinde kurulduğundan, kanallar da, Instagram’daki içerik üreticiler. Böylece insanlar halihazırda takip ettikleri hesapların videolarını izleyebilir ve yenilerini keşfedebilir.

 

 

Şimdilik yalnızca Google Play Store üzerinde yer alan IG TV uygulaması ile edinilebilen platformun çok kısa süre içerisinde App Store’daki yerini de alacağı konuşuluyor. Popüler video kanalı oluşturma çalışmalarına tüm hızıyla devam edilen IG TV’de ki bazı video kanalları ise kullanıma açılmış durumda. IG TV üzerinde aktif olan video kanallarını sıralamak gerekirse;

 

  • Lele Pons (@lelepons)
  • Tyler Blevins (@ninja)
  • Susie Shu (@susiemeoww)
  • Kim Kardashian West (@kimkardashian)
  • Kevin Hart (@kevinhart4real)
  • Virgil Abloh (@virgilabloh)
  • Chris Hemsworth (@chrishemsworth)

şeklinde sıralayabiliriz. İlgili kanalların ilerleyen günlerde daha fazla tanınmış kişilerle birlikte çoğalacağı konusu ise su götürmez bir gerçek. YouTube’a rakip olarak geliştirilen IG TV uygulamasının kısa vadede amacına ulaşması elbette mümkün değil. Yılların verdiği tecrübe ve bilgi birikiminin yanı sıra kişisel kullanıcı porftöyü bakımından pazarın süper gücü olan YouTube’un, geliştirilen IG TV karşısında göstereceği reaksiyon ise en çok merak edilen konulardan

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.