Ana Sayfa Sosyal Medya Instagram’da Video Yayınlamanın En İyi ve Uygun Zamanı Nedir?

Instagram’da Video Yayınlamanın En İyi ve Uygun Zamanı Nedir?

0

Günümüzde, Instagram‘ın mobil video için popülerliği tartışılmaz; bu nedenle Instagram‘da video yayınlamanın en iyi zamanının ne olduğunu bilmek çok önemlidir.

Sosyal medya uygulaması Instagram, son zamanlarda aylık 1-milyar aktif kullanıcıyı aştı ve her gün yaklaşık 500-milyon kullanıcı bu platformda aktif. Pazarlamacılar, platformdaki kullanıcılara ulaşmanın en iyi yolu olarak video reklamlarını kesinlikle fark etmiş ve vurgulamıştır.

Yapılan araştırmalar Instagram‘ın, takipçi başına Facebook‘tan yaklaşık 58-kat daha iyi etkileşime sahip olduğunu gösterdi ve ayrıca video başarısı da artıyor.

Video, küçük işletmelerin daha büyük işletmelerle rekabet etmesi için pek önemsenmeyen bir yöntemdir. Instagram için doğru video formatı gibi teknik hususların üstesinden gelmenin yanı sıra, videolarınızı yayınlamak için en iyi anın ne zaman olduğunu bilmek de çok önemlidir; çünkü bu, en yüksek izlenme sayılarına ulaşabilmeniz ve tüketicilerle daha etkili bir şekilde etkileşim sağlayabilmeniz açısından hayati önem taşır.

Öncelikle, kullanıcıların Instagram‘daki içerikle nasıl etkileşimde bulunduğunu inceleyelim:

Instagram’da, Kullanıcıların En Aktif Olduğu Vakit Ne Zaman?

11858 teknik destek
11858 teknik destek
  • Genel olarak, Pazartesi ve Perşembe günleri, gönderi paylaşmak için en iyi günlerdir ve öğleden sonra 15:00 ile 16:00 arası dışındaki herhangi bir vakit iyi bir zamandır.
  • İnsanların telefonlarını eline almadan, sosyal medya hesaplarına giriş yapmadan biraz önce ve henüz hareket halindeyken (yeni uyanmış veya işine giderken ya da gitmek üzereyken) gönderi paylaşmak akıllıcadır. Bazı araştırmalar, Perşembe ve Cuma günleri saat (sabah) 05:00‘in, gönderi etkileşimi/katılımı için harika bir vakit olduğunu gösteriyor.
  • Hubspot tarafından yapılan bir araştırma, en yüksek etkileşimin hafta içi 14:00 ile 17:00 saatleri arasında olduğunu buldu.

Yukarıdaki verilere ek olarak, videonuzu yayınlama vaktini seçerken aklınızda bulundurmanız gereken bazı özel noktalar vardır:

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Instagram Videonuzu Paylaşmak için En İyi Vakit

  • Gündüz gönderileri (paylaşımları) genellikle daha fazla ilgi çekse de, videolar, gece saat 21:00 ile sabah saat 08:00 arasında, insanlar evde ve daha fazla boş zamana sahipken daha popülerdir ve daha çok izlenir.
  • İnsanların işe ara verdikleri vakitler de video için yüksek katılım (etkileşim) oranlarına sahiptir. Çoğu insanın öğle yemeğinde olduğu 11:00 ile 13:00 arasında veya insanlar işten ayrıldıktan hemen sonra, yeni videolar yüklemek için harika vakitlerdir.

Hedef kitlenize en iyi zamanda ulaşabilmek ve onların maksimum oranda etkileşim (katılım) sağlamaları için, videolarınızı en iyi ve en mükemmel vakitte yüklediğinizden ve dolayısıyla, Instagram videolarınızın mümkün olan en yüksek etkileşime sahip olduğundan emin olun.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA