Ana Sayfa Destek Instagram’da Sahte Hesap Nasıl Şikayet Edilir?

Instagram’da Sahte Hesap Nasıl Şikayet Edilir?

0

Instagram hesabınızla aynı bilgileri içeren fake(sahte) hesap sorunlarında, adınıza açılan veya oluşturulan sahte hesapları şikayet etmeniz gerekmektedir; aksi takdirde fake(sahte) hesap yoluyla, sizinle adınıza dolandırıcılık yapılabilir veya uygunsuz içerikler paylaşılabilir. Bunun için aşağıdaki bilgi ve adımlar üzerinden ilerleme yapabilirsiniz.

Sizin adınıza yasal herhangi bir problem meydana gelmemesi için gerekli zamanda gerekli işlemleri sosyal medya üzerinden sağlamalısınız.

  • Hesabınıza giriş yaptıktan sonra Instagram Yardım Merkezi menüsünden Instagram’daki Bir Taklit Hesabı Şikayet Edin bağlantısın tıklayarak açılan sayfadaki seçeneklerden “Birisi temsil ettiğim birini (ör. çocuğumu) taklit eden hesap açmış” seçeneğini seçerek Gönder butonuna tıklayın.

1

11858 teknik destek
11858 teknik destek
  • Ardından sizden istenilen bilgileri girerek fake hesap açılan kişinin  kimliğininin ön yüzünü çekip yönlendirme işlemi yapabilirsiniz. Size özel bilgilerin kullanılmaması adına aşağıdaki link üzerinden ilerleme yapabilirsiniz, https://help.instagram.com/contact/636276399721841 Instagram tarafından şikayetinizin alındığına dair tarafınıza bilgilendirilmesi yapılacaktır. Şikayet ettiğiniz hesap, Instagram tarafından, şikayetiniz yeterli ve gerekli bilgi ve belgeleri içeriyorsa kapatılacaktır.

2

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA