Ana Sayfa Destek Instagram’da Nasıl Sesli Mesaj Gönderilir?

Instagram’da Nasıl Sesli Mesaj Gönderilir?

0
Instagram'da Nasıl Sesli Mesaj Gönderilir?
11858 teknik destek
11858 teknik destek

Instagram, artık diğer kullanıcılara sesli mesaj gönderebilme imkanı da sunuyor. Diğer uygulamalara nazaran Instagram uygulamasının büyüklüğü, popülaritesi, kullanım oranı göz önüne alındığında, sesli mesaj gönderme özelliğinin Instagram’a eklenmesinin biraz uzun zaman aldığını söyleyebiliriz. Fakat bu özelliğin aynı zamanda Instagram’ı biraz daha kökeninden, orjinalliğinden uzaklaştırdığı da aşikar.

 

Instagram’da Nasıl Sesli Mesaj Gönderilir?

  • Instagram’da sesli mesaj göndermek için daha önce başlattığınız herhangi bir sohbeti açın veya yeni bir sohbet başlatın.
  • Daha sonra mikrofon simgesine basılı tutun ve mesajınızı kaydedin.
  • Kaydı bitirdikten sonra (sesli) mesajınız sohbet akışında dalga şekilleri (simgeleri) olarak görünecek.
  • Sesli mesajınız en fazla 1 dakika uzunluğunda olabilir ve sesli mesajlarınızı özel sohbetlerde veya grup sohbetlerinde gönderebilirsiniz.
  • Bir grup sohbetinde, göndereceğiniz sesli mesajın gruptaki herkes için uygun içerikte olduğundan emin olmanız gerekiyor; aksi takdirde daha sonra, gönderdiğiniz bu mesajdan dolayı pişmanlık duyabilirsiniz.

Instagram'da Nasıl Sesli Mesaj Gönderilir?

Mikrofon düğmesine (simgesine) basmayı bıraktığınızda (sesli) mesajın otomatik olarak gönderileceğini aklınızda bulundurun. Dolayısı ile, sesli mesajınızı kaydederken fikrinizi değiştirirseniz veya kaydettiğiniz mesajın içeriğini beğenmezseniz, sesli mesajı iptal etmek için kayıt yapmak amacıyla mikrofon simgesine basılı tuttuğunuz parmağınızı çöp kutusu simgesine doğru kaydırın.

Bu özellik, canlı sohbet etmek yerine sesli mesaj göndermek isteyenler veya yazılı mesaj göndermek için müsait olmayanlar veya koyu ve derin bir sohbet için vakti olmayan kişiler (kullanıcılar) için faydalı olabilir. Fakat büyük ihtimalle bu özellik, eğlence ve anlamsız sebepler için kullanılacak.

 

Her Uygulama Şimdi Tam Olarak Aynı Şeyi Yapıyor!

Instagram’a sesli mesaj gönderme özelliğinin eklenmesi uzun zaman aldı. Instagram’ı satın alan Facebook, birkaç yıl önce sesli mesaj gönderme özelliğini Messenger’a eklemişti. Ama Messenger’ın aksine WhatsApp, Instagram ve diğerleri sesli mesaj gönderme özelliğini ekleme niyetleri yoktu.

Fakat bütün bu popüler uygulamalar birbirini kopyalamaya ve taklit etmeye başladı; öyle ki bunların birbirinden farklı olduğunu söylemek oldukça zor. Bu uygulamaların gözle görülür tek farkı, gizlilik ve güvenlik konusundaki tutumlarıdır.

11858 teknik destek
11858 teknik destek
Konu hakkında destek almak için 11858'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.