Ana Sayfa Sosyal Medya Instagram’da Kötü Amaçlı Bir Davranışı Ya Da Uygunsuz Saldırgan Materyali Nasıl Bildirebiliriz...

Instagram’da Kötü Amaçlı Bir Davranışı Ya Da Uygunsuz Saldırgan Materyali Nasıl Bildirebiliriz ?

0

Günümüz teknolojisi ile bir çok sosyal medya platformu oldukça yaygınlaşmaya başladı. Facebook, Tik tok, İnstagram ve benzeri bir çok uygulama. Sosyal medya ağları hız kesmeden yeni kullanıcılar kazanıyor. Bu sosyal ağlar üzerinde en çok ilgi gören uygulamalardan bir tanesi İnstagram olarak görünüyor. Oldukça geniş bir kullanıcı kitlesine ev sahipliği yapıyor.

İnstagram ile çeşitli fotoğraf, video, hikaye ve paylaşımlar yapabiliyor reklam sayfaları oluşturabiliyoruz. İnstagram geniş bir kullanıcı kitlesine sahip demiştik.  Bu kitlenin bir kısmınıda çocuklar oluşturuyor.

Anne babalar sosyal medya hesapları söz konusu olunca tedirgin olmuyor değiller.  Anne baba olarak çocukların instagram hesabı üzerinde kötü amaçlı bir davranışa ya da uygunsuz bir davranışa maruz kalsın istemiyor.

İnstağramda diğer sosyal medya hesapları gibi topluluk kuralları ve hizmet koşullarına uyulmasını istiyor. Kendimizin ya da çocuğumuzun instagram üzerinde bu kural koşulları ihlal eden birini gördüğünde söz konusu kişinin gönderilerini doğrudan şikayet ederek instagrama bildirebilir.

Hesabı kötüye kullanım. Uygunsuz fotoğraf. Aykırı paylaşım ve benzeri bir çok sebepten dolayı şikayet edilme imkanı var. Şikayetlerde kimlik gizli tutulur ve karşı tarafa bilgi verilmez.

Bu makalemizde ben veya çocuğumun instagram üzerinde kötü amaçlı bir davranışa  uygunsuz saldırgan bir Meteryali  ilgili birimlere nasıl iletebiliriz bu bilgileri öğrenelim.

Birden fazla yol izleyerek şikayet edebiliriz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Bir fotoğrafı şikayet etmek için:

Şikayet etmek istediğimiz  fotoğrafın üzerinde yer alan üç nokta (…) simgesine tıklayalım.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Ve açılan küçük pencereden şikayet et başlığına tıklayalım.

Bir yorumu şikayet etmek için:

Paylaşılan görüntünün alt kısmında yer alan ( yorum) simgesine dokunalım. Açılan ekrandan şikayet etmek istediğimiz yorumun üzerine gelelim ve sola kaydıralım (İphone) veya yoruma dokun  (Android) ünlem (!) simgesine dokunalım.

Açılan pencereden bu yorumu şikayet et veya Engelle yazısına tıklayalım.

instagram üzerinde  kötü içerikli yorum ve paylaşımları engellemek bu kadar kolay olacaktır.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA