Ana Sayfa Sosyal Medya Instagram’da, Kişileri Takipten Çıkmadan Sessize Alma!

Instagram’da, Kişileri Takipten Çıkmadan Sessize Alma!

0
Instagram'da, Kişileri Takipten Çıkmadan Sessize Alma!

Instagram’da bazılarının can sıkıcı bebek videoları veya kedi fotoğrafları ile fazlası ile karşılaştığınızda, hemen bu kişileri takipten çıkmak veya bu kişileri engellemek istersiniz. Artık bu kişilerle bağınızı tamamen koparmanıza gerek yok. Instagram’ı bünyesine katan Facebook’un daha önce kendi platformunda kullanıcılarına sunduğu ve birkaç ay önce Instagram’a da eklenen kişileri sessize alma özelliğini kullanarak, can sıkıcı video veya fotoğraf paylaşan bu kişileri sessize alabilirsiniz.

Instagram daha önce de kişilerden ve hastaglardan gelen hikayeleri sessize alma özelliğini yayınlamıştı fakat bu sessize alma işlemi sadece (haber – paylaşım) akışınızın üst kısmında görülen hikayelere uygulanabiliyordu. Bu yeni özellik, (haber – paylaşım) akışınızı tıkayan video ve fotoğraf paylaşımı yapan kişileri sessize alıyor fakat bu kullanıcılara, onları sessize aldığınıza dair bir bildirim (bilgi) göndermiyor. Bu, onları takipten çıktığınızı veya onları tamamen engellediğinizi bilmelerinden daha iyi, makul ve kolay bir yol olacaktır.

Kullanıcıları sessize aldığınızda, paylaştıkları videoları ve resimleri görmek için bu kullanıcıların profillerini yine ziyaret edebilecek ve ayrıca paylaşımlarında veya yorumlarında sizi etiketlediklerinde bildirim alabileceksiniz. Ayrıca, sadece paylaşımları veya paylaşımları ve hikayeleri sessize alabileceksiniz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

 

Kullanıcıları, (Haber – Paylaşım) Akışınızdan Nasıl Sessize Alabilirsiniz?

Bir hesabı sessize almak oldukça basittir. (Haber – Paylaşım) akışınızda, sessize almak istediğiniz kullanıcıya ait paylaşımın sağ üst kısımda iOS’ta (•••) simgesine veya Android’de () simgesine dokunun.

Instagram'da, Kişileri Takipten Çıkmadan Sessize Alma!

Ve daha sonra açılan menü listesinde ‘Sessiz(e Alma) (Mute)’ menüsüne dokunun.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Açılan yeni pencerede ‘Gönderileri (Paylaşımları) Sessize Al (Mute Posts)’ veya ‘Gönderileri (Paylaşımları) ve Hikayeleri Sessize Al (Mute Posts and Story)’ seçeneklerinden birini seçerek, kullanıcıyı (hesabı) sessize alabilirsiniz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Kullanıcıları, Kendi Profillerinden veya ‘Hikayeler’inden Nasıl Sessize Alabilirsiniz?

Kişileri, kendi profil sayfalarından veya hikaye akış sayfalarından da sessize alabilirsiniz.

Sessize almak istediğiniz kullanıcının profil sayfasına gidin ve sayfanın sağ üst kısmında iOS’ta (•••) simgesine veya Android’de () simgesine dokunun.

Açılan penceredeki seçeneklerden ‘Sessiz(e Alma) (Mute)’ seçeneğini seçin.

Daha sonra, gelen diğer pencerede ‘Gönderileri (Paylaşımları) Sessize Al (Mute Posts)’, ‘Hikayeyi Sessize Al (Mute Story)’ ve ‘Gönderileri ve Hikayeyi Sessize Al (Mute Posts and Story)’ seçeneklerinden birini seçin.

Kendi sayfanızda üst kısımdaki hikaye akışı bölümünde, sessize almak istediğiniz kullanıcının resmine uzun süreli basılı tuttuğunuzda, kendi profil sayfalarındaymışsınız gibi yukarıdaki seçenekleri (menüleri) açabilir ve kullanıcıyı sessize alabilirsiniz.

 

Kullanıcı Hesaplarındaki Sessize Alma Nasıl İptal Edilir?

Sessize aldığınız kullanıcı hesabındaki bu işlemi geri almak isterseniz, öncelikle kullanıcının profil sayfasına gidin. Sayfanın sağ üst kısmında iOS’ta (•••) simgesine veya Android’de () simgesine dokunun. Açılan penceredeki seçeneklerden ‘Sesi aç (Unmute)’ seçeneğine dokunun.

Ve gelen pencerede ‘Gönderilerin Sesini Aç (Unmute Posts)’, ‘Hikayelerin Sesini Aç (Unmute Story)’ veya ‘Gönderilerin ve Hikayelerin Sesini Aç (Unmute Posts and Story)’ seçeneklerinden birini seçin.

Bu bilgi ile, Instagram akışınızda bazı kişileri takipten çıkmadan ve onların duygularını incitmeden sesini kesebileceksiniz.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA