Ana Sayfa Sosyal Medya Instagram’da Grup Kurma Nasıl Yapılır?

Instagram’da Grup Kurma Nasıl Yapılır?

0

Günümüzde en sık kullandığımız sosyal medya uygulamalarının başında gelen Instagram üzerinden kolaylıkla insanlarla iletişime geçebiliyoruz. Instagram’ın direkt mesaj özelliği ise etkileşim kurmamızın en tercih edilen yollarından biri olduğunu söyleyebiliriz. Instagram DM yani direkt mesaj özelliği sayesinde istediğiniz postları, hikayeleri ve hatta sayfaları başkalarıyla paylaşabilir ve sohbet edebiliyorsunuz. Bütün bunların yanı sıra instagram grup açma özelliğini de deneyimleyebilirsiniz. Instagram grup özelliği sayesinde toplu bir şekilde sohbet edebilir, dilediğiniz sayıda kişiyle etkileşim kurabilirsiniz.

Instagram özelliklerinden olan yakın arkadaşlarınızla grup kurabilme özelliği birçok kişi tarafından biliniyor. Instagram grup ile aynı postu birden fazla kişiye aynı anda gönderebilme imkanınız bulunuyor. Ayrıca, yalnızca gruptaki kişilerin görebileceği hikayeler paylaşabiliyorsunuz. Elbette ki bunu yapabilmeniz için ilk yapmanız gereken şey Instagram grubu açmak. Instagram grup kurma işlemini kolaylıkla yapabilmeniz için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

  • Öncelikle Instagram hesabınıza giriş yapın. Ardından da sağ üst köşede yer alan “direkt mesaj” simgesine dokunun.
  • Daha sonra sağ üst köşede göreceğiniz “yeni sohbet” simgesine basın.
  • Karşınıza arkadaş listeniz çıkacak. Gruba dahil etmek istedikğiniz arkadaşlarınızı bu listeden seçebilirsiniz. Veya üstteki arama çubuğundan yine grupta olmasını istediğiniz kişinin kullanıcı adını girebilirsiniz.
  • Tüm istediğiniz kişileri seçtikten sonra “sohbet” yazan bölüme giriş yapın.
  • Böylelikle Instagram grubunuzu kurmuş oluyorsunuz.
  • Gruptaki ilk mesajı yazmanızın ardından; ekranın üst tarafında karşınıza “bu gruba bir ad ver” uyarı yazısı çıkıyor. Grubunuza uygun bulduğunuz bir isim seçtikten sonra “bitti” yazan butona tıklamanız grubunuza bir isim vermeniz için yeterli olacaktır.Yukarıdaki adımları tek tek uyguladıktan sonra DM (direkt mesaj) bölümünüzde oluşturmuş olduğunuz grubu görebilirsiniz. Ayrıca daha sonra eğer isterseniz; açtığınız bu gruba yeni kişileri eklemeye devam edebilirsiniz. Bunun dışında, gruptan çıkabilir veya grubu tamamen de silebilirsiniz.

 

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA