Ana Sayfa Destek Instagram’da Fotoğraf Yorumları Nasıl Kapatılır? (Resimli Anlatım)

Instagram’da Fotoğraf Yorumları Nasıl Kapatılır? (Resimli Anlatım)

0
instagram
11858 teknik destek
11858 teknik destek

Dünyanın en büyük sosyal medya platformu Facebook’un sahibi olduğu fotoğraf paylaşım platformu Instagram’da uzun zamandır beklenen özellik nihayet geldi. Facebook’ta paylaştığınız gönderileri kullanıcı yorumlarına kapatabiliyorsunuz. Bu özellik, istenmeyen yorumların önüne geçilmesini sağlıyor. Bu özelliğin fotoğraf paylaşımlarının en sık yapıldığı yer olan Instagram plaftormunda yer almaması bazen can sıkıcı sonuçlar doğurabiliyordu.

 

Tüm bunlar doğrultusunda Instagram’a gelen yeni bir güncelleştirme ile paylaşımlara yorum kısıtlaması özelliği eklendi. Artık tıpkı Facebook’ta olduğu gibi Instagram’da da paylaşımlarını yorumlara kapatabileceksiniz. Bu işlem için yapmanız gereken paylaşım yaparken son ekranda bulunan Gelişmiş Ayarlar bölümüne tıklayıp, Yorum Yapmayı Kapat seçeneğini aktif konuma getirmek. Bu işlemlerin ardından paylaşımınızı yaptığınızda gönderiniz yorumlara kapalı olarak paylaşılacaktır.

 

Yorumlara açık şekilde paylaştığınız bir fotoğrafı daha sonradan yorumlara kapatmak isterseniz fotoğraf altındaki üç (…) noktaya tıklayarak Yorum Yapmaya Kapat diyebilirsiniz. Bunun dışında yorumlara kapalı şekilde paylaştığınız fotoğrafları yorumlara açmak istediğinizde ise tam tersi şekilde mümkün olacaktır.

Konu hakkında destek almak için 11858'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA