İnstagram’da sizden izinsiz sizin resimleriniz videolarınız paylaşılıyor ve şikayet etmenize rağmen paylaşım kaldırılmıyor duruyorsa aşağıdaki adımları izleyerek bu durumu instagram ekiplerini bildirebiliriz ve kaldırılmasını sağlayabilirsiniz.

İşlemleriniz için öncelikle Bu-bağlantıya tıklayarak ilgili şikayet sayfasını açalım.

2 19

Açılan ekranda

Instagram’da Gizliliğinizin İhlalini Bildirin

Bu kanalın Instagram’daki görüntüleriyle ilgili gizlilik haklarının olası ihlallerini şikayet etmek isteyen kişilere ayrılmış olduğunu lütfen unutmayın. Başvurunuz başka bir şeyle ilgiliyse, lütfen ilgili yardımı veya başvuru formunu bulmak için Yardım Merkezimize geri dönün.
Sayfasını göreceksiniz.
Öncelikle bu ekranda şikayet ettiğiniz bağlantı Fotograf-Video hangi seçenek ise seçelim.
3 15
 Fotoğraf seçimini yaptıysanız eğer;
Şikayet ettiğiniz fotoğrafın bağlantısı  bölümüne kaldırılmasını istediğiniz sizin fotoğrafınızın yani bağlantısını kopyala diyerek bu alana yapıştıralım.
Şikayet ettiğiniz fotoğrafta kim görünüyor?  bölümüne ilgili seçeneği belirleyelim.
Amerika Birleşik Devletleri’nde mi yaşıyorsunuz? bölümüne hayır diyelim.
Kaç yaşındasınız? bölümüne ilgili seçeneğini belirleyelim.
Hangi ülkeden şikayette bulunuyorsunuz?  üstelik Türkiye seçeneği seçeneğini belirleyelim.
E-posta bölümüne sizinle iletişime geçilecek olan şifresini bildiğiniz mail adresini yazalım.
Fotoğrafın gizliliğinizi nasıl ihlal ettiğinin detaylı açıklaması: bölümüne resmin size ait olduğunu. Ve üstelik sizden izinsiz olarak paylaşıldığını beyan edecek şekilde yazarak gönderelim.
Bu işlemleri yaptıktan yaklaşık 72 saat sonra tarafınıza bildiriminize istinaden bir kod gönderilecektir. Lakin yukarıda yazdığınız mail adresine. Gelen maildeki kodu üstelik boş bir kağıda büyük olacak şekilde yazmanızı. Ve kimliğiniz ile birlikte karşıdan çekilen bir resminizi göndermenizi isteyecektir.
Bu nedenle gönderimi sağladıktan sonra instagram ekibi ilgili şikayeti değerlendirerek sizden izinsiz paylaşılan gönderiyi onaylaması halinde kaldıracaktır. Bu işlemler dışında üstelik yasal yollara da başvurarak işlem yaptırabilirsiniz.