Ana Sayfa Destek Instagram Verilerimi Nasıl Yedeklerim? (Resimli Anlatım)

Instagram Verilerimi Nasıl Yedeklerim? (Resimli Anlatım)

0
Paylaş

Instagram’da, her ne kadar geç gelen bir özellik olsa da, verileri yedekleme özelliği sık kullanılan özellikler arasında yer almayı başardı. Yapmış olduğunuz beğeniler, yorumlar, paylaşımlar ve hesabına ait profil bilgileriniz, isteğiniz üzerine dosya haline getirilip tarafınıza sunulmaktadır. Instagram’da verilerinizi yedeklemek için yapmanız gereken işlemleri, ekran görüntüleri ile birlikte bu makalemizde anlatacağız.

  • İşlemlerimize, Instagram uygulamasından sırasıyla AyarlarVeri İndirme menülerine tıklayarak başlıyoruz.

Instagram Verilerimi Nasıl Yedeklerim? (Resimli Anlatım)

  • Paylaştıklarınızın bir kopyasını almak ve sizlere verilerin iletilebilmesi için, Instagram hesabınıza giriş yaptığınız E-Posta/Mail adresinizi yazınız.

  • Karşınıza gelen ekranda, mail adresinize dönüş yapılması için işlem yaptığınız Instagram hesabınızın şifrenizi giriniz.

  • ‘İndirme Talebi Gönderildi’ bilgilendirme ekranı gelirse kaşınıza, işleminiz başarı ile gerçekleşmiştir. “İnstagram’da paylaştıklarını içeren bir dosya oluşturmaya başladık … adresine bir bağlantı göndereceğiz. Bu verileri toplamamız ve sana göndermemiz 48 saati bulabilir” bilgilendirmesi gelecektir. Burada e-posta adresiniz ile ilgili bir sorun olursa, spam klasörünü kontrol edebilirsiniz. Gelen mailde Bu bağlantı sadece önümüzdeki 4 gün boyunca kullanılabilecek” bilgilendirmesi olacaktır; yani mailin gönderildiği andan itibaren 4 gün içerisinde, gönderilen maildeki linki kullanarak yedeklemiş olduğunuz verilere ulaşabilirsiniz.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.