Ana Sayfa Haberler Instagram Makaralara Reklamlar Getiriyor ve Facebook Testleri Hikayeler için “Çıkartma Reklamları”

Instagram Makaralara Reklamlar Getiriyor ve Facebook Testleri Hikayeler için “Çıkartma Reklamları”

0
11858 teknik destek

Instagram’ın en iyi özellikleri zaten reklamlarla dolu, ancak tabii ki şirketin uygulamasının sahip olduğu her alanda bunları barındırabilecek şekilde biraz daha doldurması gerekiyor. Facebook hikayeleri, sizi cüzdanınızı çıkarmaya ikna etmek için küçük bir şey ekliyor.

Artık Instagram Makaraları Arasında Reklam Bulacaksınız

Instagram, Hindistan, Brezilya, Almanya ve Avustralya’dan başlayarak Reels’te reklamları test etmeye başlayacağını duyurdu. Şirket, “önümüzdeki aylarda” reklamların yavaş yavaş dünyanın geri kalanına yayılacağını söylüyor.

Instagram Reels işlevinin yakından görünümü

Sinsi bir hile gibi (reklamının yapıldığını bile anlamamanız için kullanılır), yeni reklamlar bir Makaraya çok benzer şekilde görünür ve çalışır. Bunları görüntüleyebilir, beğenebilir, yorumlayabilir, kaydedebilir, paylaşabilir ve hatta atlayabilirsiniz.

Ek olarak, reklamlar 30 saniye uzunluğunda olabilir ve sizi reklamverenin mağazasına götürecek bir Şimdi Alışveriş Yap düğmesi bağlantısı içerebilir .

Sosyal medyadaki tüm TikTok klonlarından Instagram Reels muhtemelen en başarılı olanıdır. O nedenle bu hamle kimseyi şaşırtmamalı. Instagram, geçen Aralık ayında bir güncellemede, içerik oluşturucularının videolarında ürünleri birbirine bağlamasına izin veren Alışveriş’i Makaralara ekledi.

11858 teknik destek

Facebook Hikayeler İçin Marka Tarafından Oluşturulan Etiketleri Test Ediyor

Facebook Sticker reklamları

Bu arada, fotoğraf paylaşım platformunun sahibi olan Facebook, hikayeler için markalı çıkartmaları deniyor. Belirli etkileyiciler, onları “çıkartma gibi görünen reklamlarla Facebook Hikayelerinden para kazanmak ve elde edilen gelirin bir kısmını almak” için kullanabilir.

Bu, şu ana kadar sosyal medyada gördüğümüz en organik reklam türü olabilir. Örnek görselde, örnek çıkartmada “sponsorlu” olduğu yazıyor, ancak metin yine de oldukça sağduyulu. Ücretli bir marka duyurusundan çok daha az iğrenç, bu kesin.

Sızan, yaklaşan otomatik altyazı oluşturma özelliğinin bir sonraki Facebook hikayelerine geleceği konusunda parmaklarımızı çarpıştırdık.

Bu Ürün Yerleşimi Yeterince İnce mi?

Facebook ve Instagram’ın yeni reklamları iyi bir zamanda geliyor. Yakın zamanda, salgın sırasında insanların sosyal medyada daha fazla alışveriş yaptığını iddia eden bir rapor yayınlandı, bu nedenle işletmeler bu fırsattan yararlanmaya istekli.

Reklam geliri bir uygulamanın kazancı için kesinlikle çok önemli olsa da, daha fazla reklam eklemek her zaman kullanıcı deneyimini daha az eğlenceli hale getirme riskini taşır. Neyse ki, her iki platform da onlar için zarif yollar buldu. Umarım reklamların, arkadaşlarımızın Reel’lerinden ve hikayelerinden daha sık görünmemesini umalım.

11858 teknik destek

Destek sitemiz sorununuzu çözmenize yardımcı oldu mu?
1615 Oylamalar · 1615 Cevaplar
Cevabı Gönder
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
            Destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA
Önceki İçerikWhatsApp Pembe Dolandırıcılığı: Nasıl Önlenmeli
Sonraki İçerikPlaystation 4’ün Bilinmeyen Özellikleri

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.