Ana Sayfa Haberler Instagram, DM (Direct Message) Özelliğini Yeniledi!

Instagram, DM (Direct Message) Özelliğini Yeniledi!

0

Dünyanın en popüler sosyal medya ağlarından biri olan Instagram, getirdiği yeniliklerle kullanıcılarının sosyal medya ve paylaşım platfomu deneyimlerini üst düzeyde tutuyor. Son getirdiği yeniliklerden biri de Direct Message (DM) ile ilgili oldu. iOS ve Android cihazlar için gelen yeni özelliğin detaylı bilgilerini, makalemizin devamında siz değerli okurlarımızla paylaşacağız.
Gelen yeni güncelleme ile birlikte iOS ve Android uygulamalarında DM ile ilgili karışıklığa neden olan özelliklerde düzeltme sağlandığını bildirilmiştir. Instagram’da DM üzerinden fotoğraf ve video gönderimi sağlanabiliyordu. Bunların yanına ek olarak, artık gönderilen mesajların yanında bir çıkartma otomatik olarak görüntülenecek.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Instagram, DM (Direct Message) Özelliğini Yeniledi!
Instagram uygulamasına gelecek olan yeni özellikle birlikte, paylaşılan ‘Hikayeler’e de çıkartma eklenebilecek ve eklenen çıkartma ile birlikte, sağ alt köşede bulunan ‘Direct’ bölümünden paylaşılabilecek.
‘Hikayeler’ uygulamasını geçen yıl kullanıma sunan Instagram, özelliğin kısa süre içerisinde milyonlarca kişi tarafından aktif olarak kullanıldığını farkedince bu özelliği geliştirme kararı aldı. Instagram hesabınıza bir hikayeyi yüklediğiniz andan itibaren 24 saat sonra ‘Direct’ üzerinde yaptığınız mesajlaşmadan da kaybolmaktadır. Yapılan hikaye paylaşımlarını kullanıcılar başka arkadaşlarına da gönderebileceği için, bu özelliğin ayarlar bölümünden, sadece takip ettiğiniz kişilerin görmesini sağlayabilir, buna bağlı olarak gönderimin kimseye gönderilmemesi için bu alanı kapatabilirsiniz.
Instagram uygulamasına gelen yeni özellik ile birlikte çıkartmalarınızı DM üzerinden istediğiniz yere yerleştirebilirsiniz. Bunun üzerinden doodle yaparak, ekstra çıkartmalar da ekleyebilirsiniz. Takip ettiğimiz bir kişiye yaptığımız gönderim sonrasında, yanıt çok geç geldiğinde bu özellik hatırlatıcı görevi görecektir.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA