Ana Sayfa Sosyal Medya İki Facebook Sayfasını nasıl birleştiririm?

İki Facebook Sayfasını nasıl birleştiririm?

0

İki Facebook Sayfasını nasıl birleştiririm?

Facebook sayfa birleştirme markalar için önemli bir işlemdir. Çünkü bu işlem sonrasında sayfadaki takipçiler ve beğenilerin birleşmesi anlamına gelir iki durumda bu işlem yapılabilir.

  1. Aynı isimden birden fazla sayfa açılmış ise.
  2. Farklı isimlerle açılmış aynı marka sayfa birleştirmesidir.

Unutulmaması gerekenler:

Birleştirme talep etmen için iki Sayfanın da yöneticisi olman gerekir.

Birleştirdiğin Sayfalar aynı şeyi temsil etmeli ve benzer adlara sahip olmalıdır. Birbirine benzemeyen Sayfaları birleştirmeye çalışırsan, Sayfalar kalıcı olarak yayından kaldırılabilir.

Sayfa birleştirme işlemi başladıktan sonra bu işlem geri alınamaz.

Mükerrer Sayfayı beğenen kişiler, Sayfaların birleştirildiği konusunda bilgilendirilecek. Bu işlemin tamamlanması birkaç gün alabilir.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Birleştirilen Sayfadaki gönderiler, fotoğraflar ve kullanıcı adı gibi içerikler, birleştirme işlemi sırasında silinir. Sayfa içeriklerini nasıl indireceğini ve kaydedeceğini öğren

Her iki Sayfadaki beğenmeler ve yer bildirimleri birleştirilir ve kalan Sayfada gösterilir.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Aynı şey için iki ayrı Facebook Sayfanız varsa şu durumlarda bunları birleştirmeniz mümkün olabilir:

Her iki Sayfada da yöneticiyseniz.

Sayfalarınız benzer adlara sahipse ve aynı şeyi temsil ediyorsa.

Fiziksel konumları olduğu durumlarda, her iki Sayfa da aynı adrese sahipse.

Sayfa birleştirme talebi göndermeden önce lütfen yayınladığınız hiçbir kampanyanın silinecek Sayfaya yönlendirme yapmadığından emin olun.

Sayfalarınızı birleştirmek için:

facebook.com/pages/merge adresine gidin.

Birleştirmek istediğiniz iki Sayfayı seçin ve Devam’a tıklayın.

Birleştirme Talep Et’e tıklayın.

Sayfalarınızı birleştiremiyorsanız bu durum Sayfalarınızın birleştirmeye uygun olmadığı anlamına gelir. Sayfalarınızı birleştirmeyi talep etme seçeneğini görüyorsanız talebiniz değerlendirilecektir.

Sayfalarınız birleştirilebiliyorsa Sayfanızı beğenen kişiler ve yer bildirimleriniz bir araya toplanır, ancak birleştirdiğiniz Sayfadaki gönderiler, fotoğraflar, değerlendirmeler, puanlar ve kullanıcı adı silinir. Diğer Sayfadan Sayfanızı beğenen kişilerin ve yer bildirimlerinin eklenmesi haricinde, tutmak istediğiniz Sayfa aynen kalır. Tutmak istemediğiniz Sayfa Facebook’tan kaldırılır. Sayfalar bir kez birleştirildiğinde bu işlemi geri almak mümkün değildir.

Not: Sayfalarınız Business Manager’daysa bunları birleştirmek için business.facebook.com/pages/merge adresine gidebilirsiniz.

Doğrulama işlemleri hakkında

Sayfanın sahipliğini doğrulamak için ya da Facebook’tan otomatik bir arama alabilmek için işletme telefon numarasına erişiminiz yoksa, Facebook işletme sayfasını işletme belgeleriyle doğrulayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken bir resmi taramak veya fotoğraf çekmek, aşağıdaki belgelerden birini yüklemek:

Fatura / Telefon faturası

İşletme lisansı

İşletme Vergi Dosyası

Formasyon Sertifikası

Ana Sözleşme

Siz yukarıdaki dokümanlardan biri ya da birkaçını yüklediğinizde, Facebook bu dokümanları inceledikten sonra sizin sayfa sahibi olup olmadığınıza karar verir. Bir hafta ya da daha fazla sürecek inceleme süreci sonunda Facebook, sayfanın size ait olmadığına karar verebilir ya da daha fazla doküman göndermenizi talep edebilir.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA