Ana Sayfa Destek iCloud Saklama Alanı Nasıl Arttırılır?

iCloud Saklama Alanı Nasıl Arttırılır?

0
Paylaş

ABD’li teknoloji devi Apple, bilindiği üzere Apple kimliğine sahip olan kullanıcılarına kendi bulut depolama çözümü iCloud’da ücretsiz 5GB depolama alanı tanımlıyor. Bu depolama alanı Apple cihazların dahili hafızası ile senkronize edildiğinde bir çok kullanıcı için yeterli oluyor. Ancak bulut depolama alanını yeterli bulmayan kullanıcı sayısı da oldukça yüksek. Özellikle teknolojik gelişmeler ile kamera çekim kaliteleri her geçen gün biraz daha artan iPhone’lar, bu hafızanın çok kısa sürede dolmasına sebep oluyorlar.

Biz de bu kapsamda Apple’ın, iCloud depolama alanını genişletmek isteyen kullanıcıları için geliştirdiği çözümü sizler için derledik.

Biz işlemlerimizi iPad üzerinden gerçekleştirdik ancak iCloud alan genişletme işlemi tüm Apple cihazlar üzerinden yapılabiliyor.

İşlemlerimize ürünümüzün Ayarlar menüsüne girerek başlıyoruz. Ayarlar bölümüne girdikten sonra alt sıralarda bulunan iCloud bölümüne giriyoruz.

icloud-depolama-alani-genisletme-1

iCloud bölümünde, hesabımıza giriş yapmamızın ardından hesap bölümümüzde bulunan Saklama Alanı menüsüne giriyoruz.

icloud-depolama-alani-genisletme-2

Daha sonra Saklama Alanı bölümünde bulunan Daha Fazla Saklama Alanı Satın Al menüsüne dokunuyoruz.

icloud-depolama-alani-genisletme-3

Bu adımın ardından karşımıza Apple’ın aylık fiyat baremleri gelecektir. Her bir ekstra depolama alanının yanında aylık ücretleri yazmaktadır. Bu alanlar arasında kendimize uygun olanını seçtikten sonra sağ üstte bulunan Satın Al tuşuna basıyoruz. Gelen ekranlarda Apple ID bilgilerimizi tekrar girdikten sonra kredi kart bilgilerimizi de girmemizin ardından aylık ekstra depolama alanı satın alma işlemimizi tamamlıyoruz.

icloud-depolama-alani-genisletme-4

Sahip olduğumuz tüm iCloud alanını www.icloud.com üzerinden veya Apple cihazımız üzerinden yönetebiliyoruz.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin