Ana Sayfa Haberler Huawei’den Yeni İşletim Sistemi Hamlesi: HARMONY

Huawei’den Yeni İşletim Sistemi Hamlesi: HARMONY

0

Android’e savaş açan Huawei yeni bir patent başvurusunda bulundu!

Google ile Huawei arasındaki savaş gün geçtikçe kızışıyor. Geçtiğimiz aylarda Ark OS adını verdiği ve iOS’a ve Android’e göre çok daha hızlı olduğunu belirttiği işletim sistemini duyuran Huawei, 12 Temmuz’da bir patent başvurusu daha yaparak yeni planlarını açığa çıkarmış oldu.

Avrupa Birliği Patent Ofisi’ne yapılan başvuruda, yeni işletim sisteminin adını HARMONY olarak duyuran Huawei kanadından yapılan açıklamada, yeni işletim sisteminin sadece akıllı telefonlarda değil, firmanın ürettiği bilgisayarlarda da kullanılacağı bildirildi.

Birkaç ay içerisinde piyasaya sürülmesi beklenen Ark OS yüklü telefonların, Android’in en büyük rakibi olacağı söyleniyordu, fakat görünen o ki kendi ekosistemini kurmaya son hızla devam eden Huawei, sadece akıllı telefonlarda değil, bilgisayarlarında da işletim sistemini kendisi hazırlayarak bu kararında oldukça ciddi olduğunu gösterdi.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

HARMONY Ne Zaman Piyasaya Çıkacak?

2015 yılında kendi işletim sistemini yapacağını belirten Huawei, bu açıklamadan 4-yıl sonra Ark OS’u duyurmuştu.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Bu kararı göze alırsak HARMONY, çok yakın bir gelecekte duyurulmayabilir, fakat şirkete yakın kaynakların belirttiğine göre, gelecek sene yaz aylarının başında bilgisayarlar ve akıllı telefonları yeni işletim sistemiyle piyasaya sürmeye hazırlanıyorlar.

“Telefonların ve bilgisayarların birbirleriyle senkronize çalışması avantaj yaratacak ve reklam gelir dağılımını da önemi ölçüde değiştirecek” şeklinde görüş belirten uzmanlar, Huawei’nin yakın tarihte güçlü bir ekosistem oluşturabileceği konusunda hemfikir.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA