Ana Sayfa Mobil Huawei Y5 Geliştirici Seçenekleri Nasıl Açılır

Huawei Y5 Geliştirici Seçenekleri Nasıl Açılır

0

Geliştirici seçenekleri telefonunuzda birçok özelliği aktif olarak kullanmanızı sağlar. Bu özellikten yararlanmak isteyen Huawei Y5 kullanıcıları için nasıl açıldığını sizlere paylaşacağız. Çok kolay bir şekilde bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Öncelikle telefonumuzdan ‘ayarlar’ menüsünden ‘sistem‘  bölümüne giriş yapıyoruz. Sistem ekranı açıldıktan sonra ‘Telefon Hakkında’ ya tıklıyoruz.

Açılan ekranımızda ‘Derleme Numarası’  üzerine gelip , yeni bir pencere açılıncaya dek “DERLEME NUMARASINA” art arda dokunun.  Bu işlemi sağladığınızda karşınıza ‘Geliştirici Mod Aktifleştirildi’ diye uyarı gelecek. Bu şekilde geliştirici ayarları açılacak ve istediğiniz gibi kullanabileceksiniz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Geliştirici ayarları, Huawei’de çok kapsamlı olmasada temel değişiklikler yapmaya izin verir. Bu özellikleri telefonu rootlama , sahte konum oluşturma, USB bağlantı ayarları, OEM aktivasyonu, bluetooth bağlantı sayısı,animasyon ayarları,Uygulama yüklenecek hafıza yeri değişikliği gibi sıralayabiliriz.

Bu özelliklerin açık olmasını istemeyen kullanıcılarda muhakkak vardır. Peki bu özelliği nasıl kapatırız?

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Gelin hep birlikte görelim ;

Öncelikle ‘Ayarlar’ menüsüne giriş yapıyoruz. Ayarlardan ‘uygulamaları’ tıklıyoruz ve uygulamaların içinde yer alan ‘ayarlar’ a tıklıyoruz. Karşımıza gelen ekranda ‘Depolama’ bölümüne tıklayınca işlemi yapacağımız ekrana ulaşmış olacağız. Verileri Önbelleği sili tıkılıyoruz. Artık ‘Geliştirici Seçenekleri ‘ kapandı.

İstediğiniz zaman açıp kapatabileceğiniz bir özellik. Merak eden arkadaşlar hemen belirtelim, Huawei cihazlarında geliştirici seçeneklerini açmak cihazınızı garanti dışı bırakmaz.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA